comScore

Arzu Çerkezoğlu kimdir, nereli? Arzu Çerkezoğlu evli mi?

29 Mayıs 2018, Salı 19:12
Arzu Çerkezoğlu kimdir, nereli? Arzu Çerkezoğlu evli mi?

Arzu Çerkezoğlu DİSK Genel Başkanı oldu. Arzu Çerkezoğlu'nun DİSK Genel Başkanı olmasının ardından sosyal medya ve internet ortamında Arzu Çerkezoğlu kimdir? sorusu sıkça sorulmaya başlandı. Arzu Çerkezoğlu hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Arzu Çerkezoğlu son dakika DİSK Genel Başkanı seçildi. Arzu Çerkezoğlu'nun DİSK Genel Başkanı seçilmesinin ardından Arzu Çerkezoğlu ismi twitter'da kısa süre içinde trend topic oldu. Arzu Çerkezoğlu aynı zamanda ilk kadın genel başkan oldu. Bu gelişmenin ardından Arzu Çerkezoğlu'nun kim olduğu araştırlmaya başlandı. Peki Arzu Çerkezoğlu kimdir? Arzu Çerkezoğlu kaç yaşında? Arzu Çerkezoğlu nereli ve Arzu Çerkezoğlu evli mi? Arzu Çerkezoğlu hakkında merak ettiğiniz tüm gelişmelere haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Arzu Çerkezoğlu son dakika Disk Genel Başaknı seçildi. DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun istifasının ardından CHP İzmir Milletvekili adayı olmasından dolayı yeni başkan Arzu Çerkezoğlu seçildi. Bu gelişmenin ardından Arzu Çerkezoğlu'nun kim olduğu internet ortamında araştırılmaya başlandı. Arzu Çerkezoğlu daha önce aynı zamanda genel sekreterli görevinde de bulunmuştu. 


Arzu Çerkezoğlu kimdir?


Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri görevini daha önce yapan Arzu Çerkezoğlu 1969 yılında dünyaya gelmiş, aslan burcudur. Aslen Artvin‘lidir. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş, mezuniyetin ardından pratisyen hekim olarak mesleğini icra etmeye başlamış, 2004 yılında ise Patoloji ihtisasını tamamlamıştır. Arzu Çerkezoğlu ayrıca Doktor olduktan sonra sağlık emekçilerinin sendikal mücadelesi içinde yer almış, üç dönem Tüm Sağlık Sen ve ardından Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası'nda (SES) Şube Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Arzu Çerkezoğlu evlidir, bu evilliğinden bir evladı vardır. 

AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"