comScore

Galatasaray Galatasaray

Arsene Wenger'den Türkiye açıklamaları

08 Eylül 2016, Perşembe 21:46
Arsene Wenger'den Türkiye açıklamaları

Arsene Wenger, LİG TV'ye yaptığı açıklamalarda önemli itiraflarda bulundu.

FutbolArena - Arsenal'in efsane teknik direktörü Arsene Wenger, LİG TV'ye verdiği röportaj'da Türkiye hakkında konuştu.

FATİH TERİM'E ÖVGÜ
2000 yılında Arsenal ile Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray'a UEFA Kupası'nı kaybeden Wenger, "Bence Türk futbolu Fatih Terim ile duyuldu. Ancak EURO 2008'deki başarıyı 2016'da tekrarlamayadılar. Türkiye'nin gruptan çıkamamasına şaşırdım. Emre Mor, Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu çok kaliteli oyuncular. Emre Mor'un bu kadar hızlı transfer olmasını beklemiyordum. Ömer Toprak ile de bir ara ilgilenmiştik." ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY'I UNUTAMAMIŞ

Türk takımlarına övgü yağdıran Wenger, "Türk takımları ile oynadığımız deplasman maçlarında inanılmaz bir atmosfer var. Çok zorlayıcı oluyordu. Türkiye'de sahaya çıkmak kolay bir şey değil. Fenerbahçe ile ön eleme oynadığımız maçlar ve Galatasaray'a penaltılarla kaybettiğimiz UEFA finali aklımdan çıkmıyor." itirafında bulundu.

OĞUZHAN, VAN PERSİE, PODOLSKİ...

Arsenal altyapısında yetişen Oğuzhan Özyakup'u yorumlayan Wenger, "Oğzuhan Özyakup, akademizde olduğu zamanlar genç ve fiziki anlamda kötü durumdaydı. Şimdi üst seviyede. Beşiktaş'ta milli takıma kadar yükseldi." dedi. 

Van Persie'ye de değinen Fransız çalıştırıcı, "Robin van Persie özverili ve takımı için her şeyini veren bir oyuncu. Hollanda kariyerine bakınca bunu görmek kolay." yorumunda bulundu.

Podolski'yi öven Wenger, "Podolski'nin bitiriciği ve topla yaptıkları beni şaşırtıyordu. Onun yerinde oynattığım 4 genç oyuncu olduğunda doğru olarak ayrılmaya karar verdi." sözlerini sarf etti.

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.