comScore

Arsene Wenger: "Mesut Özil'e hayranım"

20 Ekim 2020, Salı 19:24
Arsene Wenger:

Arsene Wenger, Arsenal'de forma şansı bulamayan Mesut Özil hakkında önemli açıklamalarda bulundu.  

FutbolArena - Arsenal'in eski teknik direktörü Arsene Wenger, İngiliz ekibinde forma şansı bulamayan Mesut Özil'in durumu hakkında konuştu. 

beIN Sports'a konuşan Arsene Wenger, Mesut Özil'in takımdan uzaklaştırılmaya çalıştığını söyledi fakat Arteta'nın ondan faydalanabileceğini de sözlerine ekledi. 
"MESUT ÖZİL FUTBOLU UNUTMADI"

 Mesut Özil futbolu unutmadı. Kendisi daha otuzlu yaşalrın başında olan inanılmaz yetenekli bir oyuncu ama oynayamıyor. Süre bulamaığı için de zor bir dönemden geçiyor. Oynamak istiyor fakat takımdan zorla uzaklaştırılıyor. Elimizde böyle bir futbolcu varken orta yol bulunmalı. Teknik ekibi de anlıyorum. Benim de takımdan kestiğim isimler oldu. Aretat takım başına geldiğinde sahada defansif bir denge kurmaya çalıştı. Bu yüzden Mesut Özil'i oynatmadı. Ancak Arsenal'in oyun planı evrilir ve daha yaratıcı bir oyuncuya ihtiyaç duyulursa Mesut yeniden forma şansı bolabilir. Onun yapması gereken çalışmak. 

Mesut Özil'e hayranım. Kendisinin en önemli özelliği pas zamanlaması. Saniyenin binde birinde düşünüp, pası göndermersi gereken yere atıyor. Ona topu şuraya gönder demeden, hatta daha cümlenizi bile bitirmeden topu istediğiniz yere gönderebilir. Bir senfoni orkestrasında çalan ve her zaman en doğru anda en doğru notayı basan br müzisyen gibi. Çok nadir bulunan bir özellik. Kimisi çok geç, kimisi çok erken, kimisi de hiç veremez o pası. Fakat Mesut'un pas zamanlamasındaki keskinlik zor bulunur. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"