comScore

Arsenal Arsenal

Arsene Wenger: 'Emeklilikten korkuyorum'

03 Eylül 2016, Cumartesi 15:15
Arsene Wenger: 'Emeklilikten korkuyorum'

Arsenal'in Fransız çalıştırıcısı Arsene Wenger, teknik direktörlüğü bırakacağı günün gelmesinden endişe duyduğunu ifade etti.

FutbolArena – İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in menajeri Arsene Wenger, Ekim ayında İngiliz kulübünün başında 20. yılını kutlayacak.
 
Teknik direktörlüğe 1984 yılında başlayan 66 yaşındaki antrenör, Game Changers isimli kitapta geleceğe dair düşüncelerini aktardı. Wenger: “Antrenörlük benim hayatım oldu. Dürüst olmak gerekirse, emekliye ayrılacağım günün gelmesinden korkuyorum. Çünkü zaman ilerledikçe, bu bağımlılığı kaybetmek daha zorlaşıyor. Alex Ferguson emekli olduğunda bir şeyler içmek için beni çağırmıştı. Ona, antrenörlüğü özleyip özlemediğini sordum. ‘Hiç özlemedim' dedi. Bunu anlamadım. Çünkü emekli olunca hayatınızda bir boşluk kalıyor. Özellikle de hayatınız boyunca sürekli olarak bir sonraki maçı bekleyip onu kazanmak için uğraştıysanız. Bizim mutluluğumuz buradan geliyor.” diye konuştu
 
Arsene Wenger'in Arsenal ile sözleşmesi bu sezon sonunda bitiyor. Fransız çalıştırıcının, Londra kulübüyle yeni kontrat imzalaması bekleniyor.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)