comScore

Bayern Münih Bayern Münih

Arsenal'i alt yapıdan gelen oyuncular yıktı

20 Şubat 2014, Perşembe 15:47

Dünya futbolunun şu andaki 1 numarası Bayern Münih her zaman sansasyonel ve pahalı transferleri ile adından söz ettiren bir kulüp olmuştur.

FutbolArena - Dünya futbolunun şu andaki 1 numarası Bayern Münih her zaman sansasyonel ve pahalı transferleri ile adından söz ettiren bir kulüp olmuştur. İşte bu transferler çoğu zaman Bayern Münih alt yapısının gölgede kalmasına neden olur. Oysa Bayern Münih'te şu anda görev yapan 7 oyuncu kulübün alt yapısından yetişirken bunlardan ikisi olan Kroos ve Müller Arsenal karşısında zaferi getiren oyuncular oldular.

Kadrosunda Holger Badstuber, Diego Contento, David Alaba, PhilippLahm, Bastian Schweinsteiger, Toni Kroos, Thomas Müller, gibi alt yapıdan yetişen ve kulübün başarısında önemli rol oynayan oyuncular bulunduran Bayern Münih'in, alt yapısına ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi de bu değerli oyuncular. Son olarak Allianz Sigorta'ya satılan hisselerden elde edilecek gelirin bir bölümünü Arena'nın yakınında kurulması planlanan oyuncu geliştirme merkezine harcanacak olması da Bayern Münih'in sadece yıldızlara değil geleceğine de yatırım yaptığını bir başka önemli göstergesi.

Analiz: Hüseyin Özkök

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.