comScore

Arsenal'den Mesut Özil'e: "Kendine kulüp bul!"

29 Ağustos 2020, Cumartesi 19:31
Arsenal'den Mesut Özil'e:

Arsenal, maaş bütçesini düşürmek için haftada 350 bin pound kazanan Mesut Özil ile sözleşmesinin bitmesini beklemeden yolları ayırmak istiyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Arsenal yönetimi Mesut Özil ile bu yaz yolları ayırmayı planlıyor. Sky Sports'un haberine göre, pandemi sürecinde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle İngiliz kulübü maaş bütçesini azaltmayı hedefliyor. 

Arsenal ile 1 yıl daha sözleşmesi olan Mesut Özil, daha önce İngiliz ve Alman basınına verdiği röportajda Arsenal'deki sözleşmesini tamamlamayı düşündüğünü söylemişti. 
HAFTADA 350 BİN POUND

Arsenal yönetimi ise haftalık maaşı 350 bin pound olan Mesut Özil ile bu transfer döneminde yolları ayırıp maaş bütçesini düşürmek istiyor. 

MESUT ÖZİL MAAŞ İNDİRİMİNİ NEDEN KABUL ETMEMİŞTİ?

Yıldız futbolcu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Hepimiz katkıda bulunmak istiyorduk fakat daha bilgiye ihtiyacımız vardı. Birçok soru cevapsız kaldı. Hepimiz katkı vermek istedik ama dediğimiz gibi cevapsız sorular vardı. Hatta ben büyük bir maaş indirimine bile hazır olurdum. Ancak hiçbir şekilde danışılmadan bize bir şeyler sunuldu.Eğer indirim yapacaksınız her şeyi bilme ve paranızının nereye gideceğini anlama hakkına sahipsiniz. Detayları bilmiyorduk. Her şey çok hızlı gelişti ve bize baskı yapıldı. Bu adil değil. Özellikle genç oyuncular için. Ben de kabul etmedim. Evde bir çocuğum, ailem var. Türkiye ve Almanya'da sorumluluklarım var. Yardım ettiğim aileler var" ifadelerini kullanmıştı. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"