comScore

Arsenal Arsenal

Mesut Özil'in Türk bayraklı kolyesi olay oldu

03 Mayıs 2019, Cuma 12:50
Mesut Özil'in Türk bayraklı kolyesi olay oldu

Arsenal forması giyen Mesut Özil'in Türk bayraklı kolye takması İngiliz basınında geniş haber 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Avrupa Ligi yarı final ilk maçında Valencia ile karşılaşan Arsenal'de Mesut Özil'in maça gelirken taktığı kolye İngiliz basınında haber oldu. Türk asıllı Alman futbolcunun Türk Bayraklı kolyeyi takması dikkat çekerken, The Sun gazetesi, "Mesut Özil köklerine sahip çıkıyor" manşetiyle bu detayı tkaipçileriyle paylaştı. 

"MESUT ÖZİL KÖKLERİNE SAHİP ÇIKIYOR VE GURURLA TÜRK BAYRAKLI KOLYE TAKIYOR"
Almanya Milli Takımı'ndan "ırkçılık ve saygısızlık" gerekçesiyle ayrılan Mesut Özil'in Valencia ile oynanan UEFA Avrupa Ligi maçına gelirken Türk bayraklı kolye takması İngiliz basınının dikkatinden kaçmadı. The Sun Gazetesi, "Mesut Özil, Türk bayraklı kolyesini gururla takıyor" manşetini atarak futbolcunun Türk köklerine sahip çıktığı vurgusunu yaptı. 

Mesut Özil'in 75 dakika forma giydiği karşılaşmada Arsenal, Valencia'yı 3-1 mağlup ederek rövanş maçı öncesi avantaj elde etti. 

MESUT ÖZİL NE DEMİŞTİ?

Mesut Özil yaptığı açıklamada, "Almanya'da artık istenmeyen adam olduğumu düşünüyorum. Yaptıklarım unutuldu. Ben Almanya için hep mücadele ettim. Ancak Almanya Futbol Federasyonu ve ülkedeki birçok kişinin bana olan davranışları nedeniyle Almanya Milli takım formasını giymek istemiyorum." dedi. 

"KAZANINCA ALMAN, KAYBEDİNCE GÖÇMEN OLUYORUM"

Kazanınca Alman, kaybettiğimizde göçmen olarak görülüyorum. Neden? Türk olduğum için mi? Müslüman olduğum için mi? Podolski ve Klose'ye hiçbir zaman Polonyalı-Alman demediler. Ben ise hep Türk-Alman olarak görüldüm.

"ARTIK İSTEMİYORUM"
Almanya formasını bu zamana kadar büyük bir gurur ve heyecanla giyerdim. Bu kararı alırken zorlandım. Çünkü Almanya'nın iyi insanları için her şeyimi ortaya koydum. Ancak artık Almanya'nın milli formasını giymek istemiyorum."

"ARKAMA YASLANIP İZLEYEMEZDİM"

Artık yeter! Benim adımı bencilce politik propagandaya dönüştürdüler. Ben bu yüzden futbol oynamıyorum. Bana karşı olan saygısız davranışlarını arkama yaslanıp izleyecek değilim."

"TÜRKLÜĞÜME SAYGISIZLIK ETTİLER"

Alman Futbol Federasyonu'ndaki üst düzey yetkililerinin bana karşı tutumları, benim Türk kökenime saygı duymamaları ve beni bir politik propagandaya dönüştürmeleri, artık yeter dedirtti."

Son dakika Arsenal Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"