comScore
1 / 7

Mesut Özil'in planı ortaya çıktı! Almanlar bırakıyor dedi ama...

FutbolArena - Arsenal’in yıldızı Mesut Özil ile ilgili Almanya’da flaş gelişmeler yaşanıyor.

2 / 7
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la İngiltere’de çektirdiği fotoğrafın ardından Almanların hedef tahtasına koyduğu Mesut Özil, o gün bugündür kendisine yapılan tüm baskılara rağmen dik duruşunu koruyor.

3 / 7
Alman Milli Takımı’nın son şampiyon olarak geldiği 2018 Dünya Kupası’na grup aşamasında veda etmesinin ardından günah keçisi ilan edilen futbolcuyla ilgili hem takım menajeri Oliver Bierhoff hem de federasyonu başkanı Reinhard Grindel’den son günlerde çok çarpıcı açıklamalar gelmişti.

4 / 7
"KEŞKE TAKIMA ALMASAYDIK"

Bierhoff, Die Welt gazetesine yaptığı açıklamada Mesut’u milli takıma almalarından ötürü pişman olduklarını ima ederek "Belki de onu Dünya Kupası kadrosuna almamalıydık. Bu şekilde daha başarılı olabilirdik." ifadelerini kullanmıştı.

5 / 7
Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Grindel de Kicker’e verdiği mülakatta Mesut’u konuyla ilgili açıklama yapmaya davet ederken yıldız ismin şimdiye dek suskun kalmasını hayal kırıklığı olarak yorumlamıştı.
6 / 7
Bugün de Sky Almanya, Arsenal forması giyen Türk asıllı oyuncunun kısa bir süre içinde açıklama yaparak milli takımı bırakacağını öne sürmüştü. Ne var ki Özil cephesinden gelen haberler tersini söylüyor.

7 / 7
Fanatik Gazetesi’nin ulaştığı bilgilere göre hata yapmadığına inanan 29 yaşındaki futbolcu, kendisine yargısız infaz yapıldığını düşünüyor. Yakın çevresiyle yaptığı konuşmalarda çok yakında bir basın açıklaması yapacağını söyleyen Mesut, önümüzdeki günlerde bu konuya son noktayı koymaya hazırlanıyor.