comScore

Arsenal Arsenal

Mesut Özil'in menajerinden maaş indirimi tepkisi

08 Nisan 2020, Çarşamba 20:20
Mesut Özil'in menajerinden maaş indirimi tepkisi

Mesut Özil'in menajeri Erkut Söğüt, futboldaki geleceğin belirsiz olmasına rağmen maaş kesintisi istenmesine tepki gösterdi.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere Premier Lig'de koronavirüs pandemisi nedeniyle mali kriz başladı. Kulüplerin futbolculardan maaş kesintisi istemesine, Arsenal'da forma giyen Mesut Özil'in menajeri Erkut Söğüt'ten sert tepki geldi.
 

Mesut Özil maaşında indirim yapacak mı?


İngiliz basınından The Sun'a röportaj veren Erkut Söğüt, "Kimse için kolay değil, ancak kulüplerin bu sorunu çözmek için doğrudan oyuncularla ve temsilcileriyle konuşması gerekiyor. Yapılabilecek tek şey ertelemedir. Bu ödemeleri yıl sonuna veya gelecek yıl ertelemek ile başlayabilirler. Erteleme herkesi korumak adına bir yöntem olabilir." dedi.

"ONLAR İÇİN OYUN KONSOLU OYUNU GİBİ"
Haftada 350 bin pound kazanan Mesut Özil'in menajeri Erkut Söğüt,  "Bugün bir maaş kesintisinin kabul edilmesini tavsiye etmem çünkü yarın ligin oynanıp oynanmayacağını, kulüplerin TV yayını parasını alıp almayacağını bilmiyoruz. Bazı kulüp sahipleri 50 milyon sterlin mi yoksa 200 milyon sterlin mi kaybettiklerini umursamıyorlar. Sadece bir kupa kazanmak istiyorlar. Onlar için kulüp yönetmek bir oyun konsolu oyunu gibi. Kazanmak istiyorlar ama nasıl olacağını önemsemiyorlar" diye konuştu.

Son dakika Arsenal Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)