comScore

Arsenal Arsenal

Mesut Özil'in duygulandıran hikayesi: 'Köklerini asla unutma!'

10 Mayıs 2019, Cuma 18:54
Mesut Özil'in duygulandıran hikayesi: 'Köklerini asla unutma!'

Mesut Özil'in menajeri Erkut Söğüt, yıldız futbolcunun hayat hikayesini anlattı. 

FutbolArena - Mesut Özil'in menajeri Erkut Söğüt, Türkish Football'a yıldız futbolcunun hayatıyla ilgili bilinmeyenleri paylaştı. Mesut'un ailesi ve arkadaşlarına yaptığı yardımları, hayata bakış açısını ve en önemlisi gelecekte hangi takımda olacağı konusunda Erkan Söğüt, birçok soruya samimi yanıt verdi. 

"MESUT İÇİN HER ŞEYDEN ÖNCE AİLE GELİR"
Söğüt, daha önce hiç anlatmadığı hikayelerinden birine şöyle başladı "Mesut'un çocukluk arkadaşlarından biri büyüdüğü yerdeki bir benzin istasyonunda çalışırken bir kız çocuğu oldu." "Mesut, arkadaşının yeni ailesini desteklemek için, ona iş ve daha iyi bir maaş verebilmek içim bana geldi. Öyle de yaptık. Bugün, o arkadaşı, Mesut'un Almanya'da farklı kapasitelerde çalıştırdığı 8 kişiden biri. Mesut, böyle konularda hayır diyemiyor. Aileden birisi ya da arkadaşı bir şeye ihtiyaç duyarsa, ona sahip oluyor. Durum bu. Mesut için futbol, para ya da başka birşeyden daha önemle olan tek şey aile. "MÜLTECİ KAMPI ZİYARETİ MESUT'UN HAYATA BAKIŞ AÇISINI DEĞİŞTİRDİ"

Birkaç yıl önce Mesut Özil'in Ürdün'de mülteci kampına yaptığı ziyaretei size anlatayım. 8-9 yaşlarındaki çocuklardan biri Mesut'un 10 numaralı Real Madrid formasını giyiyordu. Mesut'a kampı gösterirken sürekli elini tutuyordu. Bu olay Mesut'u çok değitşirdi. Duygusal anlamda onun için çok önemli bir ziyaretti. O günden beri Mesut'un dünya görüşü fazlasıyla değişti. 

"CHARLIE OLAN HİKAYESİ"

Mesut'un Charlie adında küçük bir çocukla olan ilişkisi bana en çok dokunan şey oldu. Charlie sık sık Mesut'u izlmeye gelirdi. Charlie kansere karşı savaş veren cesur bir çocuk. Onu maçtan sonra görürdü. 

MESUT ÖZİL 2021'E KADAR ARSENAL'DE

Söylentiler her zaman olur. Ancak Mesut'un sadakatini garanti edebilirim. Sadece Arsenal'e odaklandı. Mesut, sözleşmesine saygı duyuyor. 2021'e kadar Arsenal'de kalacak ve taraftarların bu yaz transfer dönemindeki dedikodulardan dolayı endişelenmesine gerek yok. Mesut Özil şu anda kendisini iyi hissediyor.

Röportaj: Turkish Football

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)