comScore

Arsenal Arsenal

Mesut Özil'den transfer itirafı! 'Ayrılmıyorum'

17 Ekim 2019, Perşembe 10:55
Mesut Özil'den transfer itirafı! 'Ayrılmıyorum'

Arsenal forması giyen Mesut Özil, takımda kalıp kalmayacağıyla ilgili sorulara yanıt verdi.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere Premier Lig'de Arsenal forması giyen Mesut Özil'in devre arasında takımdan ayrılmak istediği iddia edilmişti. Yıldız futbolcu The Athletic'e yaptığı özel açıklamada Arsenal'den ayrılmak istemediğini dile getirdi. Performansının eleştirilmesiyle ilgili konuşan Mesut Özil, "Bu tür zamanlar geçirebilirsiniz ama kaçmak için bir gerekçe olamaz" dedi. 

"2021 YILINA KADAR BURADAYIM"
Sözleşmesinin 2021 yılına kadar devam ettiğini belirten Mesut Özil, "Sözleşmeyi imzalarken çok düşündüm çünkü bunun kariyerim için en önemli kararlardan biri olduğunu biliyordum. Hedefim sadece 2 yıl kalmak değil, geleceğimi Arsenal'e teslim etmekti. Kulüp de bunu istedi. En az 2021 yılına kadar buradayım ve ayrılmıyorum" dedi.

"MİLLİ TAKIM'DAN HİÇ DESTEK GÖRMEDİM"

Almanya Milli Takımı'ndan hiç destek almadığını belirten Özil, "Erdoğan ile çekilen fotoğrafımın ardından kendimi, insanlar tarafından saygı duyulmayan ve korumasız biri gibi hissettim. O dönemde milli takımdan hiç kimse çıkıp bu duruma tepki göstermedi. Herkes sustu ve sadece yaşananları izledi. Alman taraftarlar bana, 'Evine dön ve kendini s**tir Türk domuzu' gibi hakaretler ettiler. Leverkusen'deki hazırlık maçında İlkay Gündoğan'a her top geldiğinde onu yuhaladılar ve 's**tiğimin Türk çocuğu' gibi tekrar edemeyeceğim hakaretler işittim." şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE BENİM BİR PARÇAM"

Almanya'da doğup büyümesine rağmen Türkiye'nin bir parçası olduğunu belirten Mesut Özil, "Erdoğan, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı ve ben, Cumhurbaşkanı kimse ona hak ettiği saygıyı göstereceğim. Merkel de Londra'da olsa ve benimle görüşmek istese görüşürdüm. Almanya'da doğdum ama Türkiye benim bir parçam. İnsanlar beni sevmek zorunda değil ama Almanya için yaptıklarıma saygı duysunlar. Ben kiminle fotoğraf çektireceğimin kararını vermekte özgürüm." ifadelerini kullandı.
 

Mesut Özil, Arsenal'de kaç maç oynadı?


Mesut Özil bu sezon Arsenal formasıyla Premier Lig'de sadece 1 maçta görev alırken, 71 dakikas sahada kaldı. Mesut Özil'in kulübü Arsenal ile 2021'e kadar sözleşmesi devam ediyor. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"