comScore

Arsenal Arsenal

Mesut Özil'den saldırı sonrası koruma hamlesi

26 Temmuz 2019, Cuma 15:29
Mesut Özil'den saldırı sonrası koruma hamlesi

Arsenal'in yıldızı Mesut Özil, uğradığı bıçaklı saldırı sonrası evinin önüne özel korumalar tuttu.

FutbolArena Dış Haberler - Arsenal forması giyen Mesut Özil, takım arkadaşı Sead Kolasinac ile birlikte bir restoran çıkışı sırasında bıçaklı saldırıya uğramıştı. Olaydan yara almadan kurtulan iki futbolcunun durumlarının iyi olduğu açıklandı. Mesut Özil, yaşanan olay sonrası büyük bir korku yaşayan eşi Amine Gülşe'nin de yaşadığı evin önüne özel korumalar getirtti. 
 

Mesut Özil - Sead Kolasinac bıçaklı saldırı


Londra'da Sead Kolasinac ile birlikte bir restoran çıkışı eşi Amine Gülşe'nin de yanında olduğu sırada bıçaklı saldırganların gasp girişimiyle karşılaşan Mesut Özil, tedbiri elden bırakmadı. Yıldız futbolcunun yaşadığı evin önüne özel korumalar tuttuğu ve bu sabah saatlerinden itibaren özel güvenlik görevlilerinin evin etrafında koruma görevini üstlendiği belirtildi. 

RESTORANIN SAHİBİ KONUŞTU
Mesut Özil'in gittiği restoranın sahibi olan Yağmur Çiçek, NTV'ye yaptığı açıklamada, "Mesut restoranın önüne arabayı park etmişti. Biz hemen polisi çağırdık ve olayı anlamaya çalıştık. İki kişi motorla Mesut'u takip ederek arabanın üzerine tuğla atıyorlar. Amine de arabadaydı ve korkmuştu. Mesut çok sakindi ama hanımı haklı olarak büyük bir korku yaşamıştı. Onlar bizim için çok özel insanlar. Biz Mesut ile aile gibiyiz. Çocuğum gibi onu seviyorum. Elimden bir şey gelseydi canımı bile verebilirdim onun için. Amine de çok saygılı bir çocuk." dedi.

GÖRGÜ TANIĞININ İFADESİ:

Görgü tanığı ifadesinde, "Mesut Özil'in arabası yolun ortasında duruyordu. Lüks bir araçtı. Mesut çok korkmuş, hayatı için koşuyor gibiydi. Saldırganlar tamamen siyah giyinmişlerdi. Kasklarını çıkarmamışlardı. Gerçekten çok ilginç bir olaydı." diye konuştu. 

ARSENAL TARAFTARLARI SOSYAL MEDYADA

Bir Arsenal taraftarı bu olayın ardından sosyal medyada, "Kolasinac'a saygım 3 kat daha arttı. O gerçekten cesur bir insan. İnanılmaz bir cesaret. Mesut'u korumak için bıçaklı saldırganların üzerine korkmadan yürüdü." 
 

Sead Kolasinac kimdir, kaç yaşında? Sead Kolasinac Müslüman mı?


Bosnalı futbolcu Sead Kolasinac, kariyerine Almanya'da başladı. Karsruhe'nin altyapısında futbola başlayan Sead Kolasinac, ardından Hoffenheim'ın altyapısına ve oradan da Stuttgart'ın altyapısına transfer oldu. 2011 yılında Schalke U19 takımına geçen Sead Kolasinac, 2012 yılında A Takıma yükseldi. Burada 5 yıl aralıksız futbol oynayan Sead Kolasinac, 2017 yılında da Arsenal'e transfer oldu. 26 yaşındaki Bosnalı futbolcu sol bekte forma giyiyor. Almanya'da yetişmesine rağmen milli takımlarda tercihini Bosna Hersek'ten yana kullanan Sead Kolasinac, şu ana kadar 25 kez milli formayı giydi.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!