comScore

Arsenal Arsenal

Mesut Özil yılın transfer bombasını patlatıyor!

23 Kasım 2017, Perşembe 17:40
Mesut Özil yılın transfer bombasını patlatıyor!

Arsenal'in yıldız futbolcusu Mesut Özil'in yeni takımını açıkladılar. 

FutbolArena Dış Haberler - Yılın transfer bombası! Arsenal'de geleceği merak edilen Mesut Özil ile ilgili İspanyol basını çılgın bir iddia ortaya attı. Barcelona'nın Mesut Özil'i transfer etmek için harekete geçtiği ve bu transferin Ocak ayında gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğu kaydedildi. 


Mesut Özil Arsenal'den ayrılıyor mu?


Arsenal ile sözleşmesi devam etmesine rağmen transfer piyasasının en çok konuşulan ismi olan Mesut Özil hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Barcelona'nın, Mesut Özil için Arsenal ile görüşmelere başladığı öne sürülürken, transferin maliyeti hakkında da bilgiler verildi. 

İspanyol basınında AS gazetesinin haberine göre; Barcelona, Mesut Özil'in transferi için Arsenal'e 20 milyon euro ödeyecek. Öte yandan Mesut Özil'in de Barcelona'da forma giymeyi çok istediği fakat Katalan ekibinden yıllık talep ettiği 10 milyon euro'yu Barcelona yönetiminin biraz daha aşağı çekmeye çalıştığı kaydedildi. 
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Arsenal menajeri Arsene Wenger, Mesut Özil ve Sanchez hakkında, "Onlardan memnunum. Ancak Ocak'ta ayrılıp ayrılmayacakları biraz da saha sonuçlarına bağlı." ifadelerini kullanmıştı. 

İspanya futboluyla ilgili tüm gelişmelere İspanya La Liga Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)