comScore

Arsenal Arsenal

İngiltere'de Mesut Özil'e maaş indirimi tepkisi: 'Örnek olmalı'

21 Nisan 2020, Salı 20:08
İngiltere'de Mesut Özil'e maaş indirimi tepkisi: 'Örnek olmalı'

Mesut Özil'in menajerinin maaş indirimine karşı geldiği açıklamalarından sonra yıldız futbolcuya tepki gösteriliyor.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere Premier Lig ekibi Arsenal'da forma giyen Mesut Özil, eski yıldız futbolcuların maaş indirimi tepkilerine maruz kaldı. Arsenal'ın en yüksek maaşlı futbolcularından olan Mesut Özil'in menajeri bu öneriye karşı olduğunu aktarmıştı.
 

Mesut Özil maaşında indirim yapacak mı?


Daily Mail'in haberine göre Manchester United'ın eski kaptanı Gary Neville ve Liverpool'un eski defans oyuncusu Jamie Carragher, Arsenal'da maaş indirimine yanaşmayan Mesut Özil'e tepki gösterdi.

CARRAGHER: "TAKIMA ÖRNEK OLMALIYDI"
Jamie Carragher, Mesut Özil için yaptığı yorumda, "Ona kesinlikle saldırmıyorum ama en yüksek maaş alan bir futbolcu olarak takıma örnek olmalıydı. Takımdaki en yüksek maaşlı ismin bu talebi reddetmesi Arsenal'a atılmış bir gol anlamına gelir. Ancak dediğim gibi kazandığı parayı ve bu parayı ona ödeyen kişileri suçlamıyorum." dedi.

NEVİLLE: "REDDEDEN FUTBOLCULAR ARASINDA OLMAZDIM"

Manchester United'ın eski oyuncusu Gary Neville ise, "Savunulacak bir karar değil. Hem sahada hem de saha dışında takım birlik olmalı. Ben maaş indirimi reddeden futbolcular arasında olmak istemezdim. Bir takımda çoğunluğun kararını desteklemelisiniz. Futbolcular kulüplere güvenmiyor ve bu da bunun bir başka örneği." diye konuştu.

MESUT ÖZİL'İN MENAJERİ NELER DEMİŞTİ?

İngiliz basınından The Sun'a röportaj veren Erkut Söğüt, "Kimse için kolay değil, ancak kulüplerin bu sorunu çözmek için doğrudan oyuncularla ve temsilcileriyle konuşması gerekiyor. Yapılabilecek tek şey ertelemedir. Bu ödemeleri yıl sonuna veya gelecek yıl ertelemek ile başlayabilirler. Erteleme herkesi korumak adına bir yöntem olabilir." dedi.

Son dakika Arsenal Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!