comScore

Arsenal Arsenal

Henrikh Mkhitaryan, Bakü'ye götürülecek mi? Arsenal açıkladı

21 Mayıs 2019, Salı 14:01
Henrikh Mkhitaryan, Bakü'ye götürülecek mi? Arsenal açıkladı

UEFA Avrupa Ligi'nde Arsneal ile Chelsea arasında Bakü'de oynanacak final maçında Henrikh Mkhitaryan yer alamayacak.

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Avrupa Ligi finalinde Arsenal ile Chelsea, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de karşı karşıya gelecek. Arsenal'in Ermeni yıldızı Henrikh Mkhitaryan'ın ülkesinin Azerbaycan ile yaşadığı gerginlik nedeniyle maça çıkıp çıkmayacağı merak ediliyordu. Arsenal'den yapılan açıklamada Henrikh Mkhitaryan'nın kadroya alınmayacağı ve finalde oynayamayacağı açıklandı. 
 

Henrikh Mkhitaryan neden Azerbaycan'a gitmeyecek? Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki gerginliğin sebebi ne?


UEFA Avrupa Ligi finalinde Arsenal ile Chelsea, Bakü'de karşı karşıya gelecek. Ermenistan ile Azerbaycan arasında yıllardır devam eden gerginlik nedeniyle Arsenal'in Ermeni futbolcusu Henrikh Mkhitaryan'nın maça gidip gitmeyeceği merak ediliyordu. Güvenlik sorunu yaşanabileceği gerekçesiyle Arsenal, futbolcusunu finale götürmeyeceğini açıkladı. 

Arsenal'den yapılan açıklamada Henrikh Mkhitaryan'ın kendileri için çok önemli bir futbolcu olduğu ve kadroda olmamasının kendileri açısından büyük bir kayıp olduğu belirtildi. Henrikh Mkhitaryan için de bu finali kaçırmanın büyük bir kayıp olacağı ancak güvenlik nedeniyle oyuncunun Bakü'ye götürülmeyeceği belirtildi.
 

Dağlık Karabağ sorunu nedir?


Azerbaycan ile Ermenistan arasında uzun yıllardır Dağlık Karabağ sorunu yaşanıyor. Azerbaycan'ın 1991 yılında Sovyetler Birliği'nden ayrılarak bğaımsızlığını ilan ettiği bölgelerden biri olan Dağlık Karabağ'ın Ermenistan ile paylaşılamaması üzerine iki ülke arasında savaş boyutuna gelen gerginlik yaşanıyor. 
 

UEFA Avrupa Ligi finali ne zaman?


UEFA Avrupa Ligi Finali bu sezon 29 Mayıs 2019 tarihinde Azerbaycan'ın Bakü şehrindeki Bakü Olimpiyat Stadyumunda oynanacak.
Son dakika UEFA Avrupa Ligi Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)