comScore

Arsenal Arsenal

Arsenal'de Mesut Özil'e yeni sözleşme transfer teklifi

02 Haziran 2017, Cuma 00:52
Arsenal'de Mesut Özil'e yeni sözleşme transfer teklifi

Arsenal'de sezon sonunda takımda kalıp kalmayacağı bir süredir belirsiz olan Mesut Özil'e kulüp yönetimi yeni bir teklifte bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Arsenal'de Mesut Özil'in sezon sonu takımdan ayrılıp ayrılmayacağı uzun süredir belirsizliğini korurken, yıldız futbolcunun bir dönem Fenerbahçe'ye geleceği de iddia edilmişti. Öte yandan İngiliz basınında The Sun'ın haberine göre başka bir kulüpten beklenildiği kadar ciddi bir teklif gelmeyen Mesut Özil'e Arsenal yönetimi yeni sözleşme imzalatmaya hazırlanıyor. 


Mesut Özil Arsenal'de kalacak mı?


Arsenal'de 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Mesut Özil'in yeni sezonda yeniden La Liga'ya döneceği iddia edilirken, bir dönem Fenerbahçe'ye transfer olacağı da öne sürülmüştü. Arsenal kulübü ise yıldız futbolcuyla yeni sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. 

The Sun'ın haberine göre; Arsenal yönetimi Alman futbolcuya haftalık 280.000 pound sözleşme teklif etti. Mesut Özil'in bu teklife ne cevap verildiği net olarak açıklanmazken, yıldız futbolcunun sıcak bakma ihtimalinin yüksek olduğu da yine iddia edilen gelişmeler arasında. 


Mesut Özil Arsenal golleri, transfermakt değeri


Arsenal'de forma giyen başarılı futbolcu Mesut Özil, bu sezon İngiltere Premier Lig'de 33 maçta 8 gol attı, 10 asist yaptı. Alman futbolcu toplamda ise 44 maçta 12 gol attı, 14 asist yaptı. 
Mesut Özil'in transfermarkt piyasa değeri 50 milyon euro olarak gösterilirken, kulübüyle 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyor. 
 

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)