comScore

Arsenal Arsenal

Arsenal, Unai Emery'i duyurdu 'Çok heyecanlıyım'

23 Mayıs 2018, Çarşamba 12:12
Arsenal, Unai Emery'i duyurdu 'Çok heyecanlıyım'

Arsenal, Arsene Wenger yerine düşündüğü Unai Emery'i resmen açıkladı. Emery ilk açıklamalarını resmi siteye yaptı.

FutbolArena - Arsenal, 22 yıldır teknik direktörlük görevini üstlenen Arsene Wenger'in istifası sonrasında Unai Emery'i göreve getirdiğini resmen açıkladı. Kulüp resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile Emery ile anlaşma sağlandığını resmen duyurmuş oldu.

Arsenal İcra Kurulu Başkanı İvan Gazidis, "Unai, kariyeri boyunca Avrupa'nın en iyi genç yeteneklerinden bazılarını yetiştirdi ve Arsenal'e tam olarak uyan; heyecan verici, ilerici bir futbol tarzına sahip. Çalışkan ve tutkulu yaklaşımı onu, bizi ileriye götürecek ideal bir insan yapıyor." ifadelerini kullandı.
Arsenal'in çoğunluk hisselerine sahip olan Stan Kroenke de anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "Unai ile anlaşmaktan mutluluk duyuyoruz. O kendisini kanıtlamış bir winner. Bu iş için doğru kişi olduğundan eminiz." dedi.


Unai Emery'nin Arsenal'de ilk açıklamaları


İspanyol teknik adam Emery ise yaptığı açıklamada "Dünyanın en büyük kulüplerden birine katılmaktan heyecan duyuyorum. Arsenal, oyun tarzı, genç oyunculara olan bağlılığı, fantastik stadyumu, kulübün çalışma şekliyle tüm dünyada tanındı ve sevildi. Arsenal'ın tarihindeki bu yeni bölümün başlangıcından sorumlu olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Stan ve Josh Kroenke ile tanıştım ve kulüp için büyük hedefleri olduğunu görüyorum. Birlikte neler yapabileceğimiz konusunda heyecan duyuyorum ve tüm Arsenal taraftarına güzel günler yaşatmayı heyecanla bekliyorum" şeklinde konuştu.

İngiliz futbolu ile ilgili tüm gelişmeleri Premier Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"