comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Arsenal eski Başkan yardımcısı: "Persie değil, Fenerbahçe kötü"

25 Ekim 2016, Salı 18:45
Arsenal eski Başkan yardımcısı:

Arsenal'de uzun yıllar başkan yardımcılığı yapan David Dein "Fenerbahçe değil Persie kötü" dedi

FutbolArena - Premier Lig'in köklü takımlarından Arsenal'de 1983-2007 yılları arasında başkan yardımcılığı yapan David Dein, Bodrum'da  AA muhabirine önemli açıklamalarda bulundu.

Robin van Persie'nin Arsenal'e transferinde önemli rol oynadığını belirten Dein, "Robin'i, Feyenoord'dan transfer etmek için büyük çaba gösterdim. Yeteneklerine güveniyordum ve o da beni yanıltmadı. Çok büyük bir golcü olduğunu gösterdi. Van Persie'nin, performans düşüklüğü Fenerbahçe'yle alakalı. Çünkü futbol bir takım oyunu. Fenerbahçe takım olarak kötü bir dönemden geçiyor. Robin'in performansı da takıma paralel gidiyor. Onun dünyanın en zor ligi olan Premier Lig'de, Arsenal ve Manchester formalarıyla nasıl oynadığını gördüm. Bu iki takım da Fenerbahçe'den çok daha iyi takımlar. Van Persie, Arsenal ve Manchester'da başarılı olup, Fenerbahçe'de olamıyorsa bunun takımla ve yanındaki futbolcularla ilgili olduğunu düşünüyorum. Yani Van Persie değil Fenerbahçe kötü" ifadelerini kullandı.
Hollandalı golcünün, Premier Lig tarihinin en iyi golünü attığını da hatırlatan Dein, "Van Persie, Premier Lig'de 100 gol barajını aşmış, şampiyonluk yaşamış ve gol krallığına ulaşmış büyü bir futbolcu. Aynı zamanda iyi de bir insan. Premier Lig tarihinin en iyi golünü attığında kazandığı 20 bin doları da yardım kuruluşlarına bağışlamıştı." ifadelerini kullandı.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.