comScore

Arjantin'de teknik direktör dayanmıyor

30 Aralık 2017, Cumartesi 15:37
Arjantin'de teknik direktör dayanmıyor

Arjantin'de ligin ilk yarısı sona ererken, 12 hafta sonunda 28 takımdan 15'i teknik direktör değişikliğine gitti.

FutbolArena Dış Haber - Brezilya Serie A ile birlikte Güney Amerika'nın en değerli olarak görülen Arjantin Primeira'da takımlara teknik adam dayanmıyor. 30 takımdan 28'e düşen ligde ilk yarı sonunda 15 ekip en az 1 kez hoca değiştirdi.


Arjantin'de yaşanan teknik direktör değişiklikleri


İlk olarak Estudiantes La Plata'da 2.haftanın ardından Gustavo Matosas gönderildi, geçici olarak Chino Benitez bir süre görevi üstlenirken son olarak kalıcı teknik direktörü Lucas Bernardi ile belirlediler.

Ülkenin köklü camialarından olan San Lorenzo'da da Diego Aguirre'nin ömrü 3 hafta oldu. Uruguaylı hocadan boşalan koltuğa Pampa Biaggio oturtuldu.
Üst üste 2.sezonda Sudamericana Kupasına katılma hakkını elde eden Defensa'da da Nelson Vivas'ın bileti 4.hafta sonunda kesildi. Yerine görevi Pablo Vojvoda üstlendi.

RİCARDO ZİELİNSKİ GİTTİ, LAVELLAN GELDİ

Ricardo Zielinski'nin 5 yıllık görevini doldurmasının ardından teknik direktör konusunda istikrar yakalayamayan Belgrano'da Sebastian Mendez'de 6.haftanın sonunda ayrılmak zorunda kaldı. Yerine bayrağı Pablo Lavellan devraldı.

Olimpo, bu sezon ligde iki kez teknik direktör değiştiren tek ekip oldu. İlk 6 haftayı Mario Sciacqua ile geçiren kulüp, sonraki 6 maçı Ruben Forestello ile geçirdi. İkinci yarıda takımı Christian Bassedas yönetecek.

GUSTAVO ALVAREZ 8 HAFTA DAYANDI

Son 3 sezonun puan ortalamasına göre en kötü 4 ekibin küme düşeceği Arjantin'de bu yarıştaki ekiplerden birisi olan Temperley'de de Gustavo Alvarez, ilk 8 haftada koltukta oturdu. Sonrasında yerine en üst düzeyde hiçbir tecrübesi bulunmayan Gaston Esmerado getirildi.

Başkent Buenos Aires'in takımlarından olan Velez Sarsfield mazisini ararken, teknik adam konusunda beklediğini bulamadı. Sezonu Omar de Felippe ile açan Velez, 8.hafta sonunda yerini geçici olarak Marcelo Gomez gelirken, ikinci yarıda takımı eski milli futbolculardan Gabriel Heinze'nin çalıştıracağı açıklandı.

Köklü camialardan olan Rosario Central'de de Pablo Montero koltuğunu ilk 8 maçta koruyabilirken yerine geçici olarak getirilen Leo Fernandez, içlerinde Newell's derbisindeki galibiyette olmak üzere önemli sonuçlar elde edince, kalıcı olarak görevini sürdürecek.

LARRİETA 11 MAÇTA GÖREV YAPTI

Racing'de Diego Cocca tabiri caizse derbi kurbanı oldu. 10.haftada İndependiente derbilerini seyircileri önünde kaybedince, kovuldu. Takımın yeni hocası Eduardo Coudet oldu.

Kötü bir sezon geçiren Godoy Cruz'da da sezon başında sürpriz biçimde göreve getirilen Mauricio Larrieta'nın süresi 11 maç oldu. Sonrası görevi Diego Dabove devraldı.

Lanus'taki 3 yıllık süreçte lig şampiyonluğu görüp, Libertadores'te final oynama başarısı gösteren Jorge Almiron ilk yarıyla birlikte ayrıldı. Yerine Ezequiel Carboni geldi.

8 yıl sonra yeniden lige dönen ve tek hedefi kümede tutunmak olan Chacarita, istikrar tutturamayınca kan değişikliğine gitti. İlk 12 haftada Walter Coyette'nin çalıştırdığı takım artık Sebastian Pena'ya emanet.

Tigre'de sakatlık krizinden dolayı istediğini yapmakta zorlanan Caruso Lombardi dönemi de 12 hafta sürdü. Takımın yeni hocası herhangi bir tecrübesi bulunmayan Cristian Ledesma oldu.

ARSENAL SARANDİ'DE SERGİO RONDİNA GÖREVE GELDİ

Son olarak babası ve eski Arjantin Futbol Federasyonu başkanı Julio Grandona'nın sahiplerinden olduğu Arsenal Sarandi'de teknik direktörlük görevini yürüten Humberto Grandona baskıyla birlikte 12.haftanın ardından ayrıldı. Yerine Sergio Rondina geldi.

Bu arada İndependiente'deki görevini daha önce bıraktığını açıklayan Ariel Holan yeni bir anlaşmayla kulübünü çalıştırmaya devam edeceğini açıkladı.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.