comScore

Arjantin'de Sampaoli görevden alındı

15 Temmuz 2018, Pazar 22:20
Arjantin'de Sampaoli görevden alındı

Arjantin Milli Takımı'ın Dünya Kupası'nda göstermiş olduğu başarısız performansı baş mimari olarak gösterilen Sampaoli ile yollar ayrıldı.

FutbolArena Dış Haber - 2018 FİFA Dünya Kupası'nda beklentilerin altında kalan ve Fransa'ya Çeyrek Final mücadelesinde elenerek turnuvaya veda eden Arjantin Milli Takımı'nda beklenen ayrılık gerçekleşti. Arjantin Federasyonu teknik direktör ayrılığını duyurdu.


Arjantin'de beklenen Sampaoli ayrılığı açıklandı


2018 FİFA Dünya Kupası'nda büyük favoriler arasında yer alan ve kadrosunda Lionel Messi, Sergio Agüero, Di Maria gibi büyük futbolcular barından Arjantin Milli Takımı gerek grup aşaması sürecinde gerekse gruplardan sonra oyandığı Fransa karşılaşmasında oynanan ve alınan skorlarla futbol severlere hayal kırıklığı yaşatmıştı.

Arjantin'in Dünya Kupası'ndan elenilmesinin faturası ise teknik direktör Sampaoli'ye çıktı. Arjantin Futbol Federasyonu, teknik direktör Sampaoli ile yollarını ayırdıklarını açıkladı. Arjantinli teknik adam Sampaoli, Dünya Kupası sürecinde de sık sık açıklamaları ile futbolcular ile ters düşmüştü. 
Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"