comScore

Arjantin Teknik Direktörü Jorge Sampaoli istifa etti

02 Temmuz 2018, Pazartesi 07:31
Arjantin Teknik Direktörü Jorge Sampaoli istifa etti

Arjantin Teknik Direktörü Jorge Sampaoli'nin Fransa maçının ardından görevinden istifa ettiği öğrenildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Dünya Kupası'nda son 16 turunda Fransa'ya yenilerek turnuvaya veden Arjantin'de teknik direktör Jorge Sampaoli'nin istifa ettiği öğrenildi. Arjanin basınında yansıyan haberlerde, başarısızlığın sorumluluğunu üstüne alan Sampaoli Fransa maçının ardından istifa mektubunu Federasyon'a verdi. 


Arjantin Teknik Direktörü Sampaoli ayrıldı mı?


Fransa maçı sonrasında düzenlediği basın toplantısında sıcağı sıcağına radikal kararlar vermenin doğru olmadığını söyleyen Sampaoli, biraz bekledikten sonra kendisi açısından en doğru kararı vereceğini belirtmişti. TNT Sports'un haberine göre, Jorge Sampaoli görevinden istifa etti. 

MAÇ SONU NELER SÖYLEMİŞTİ?
Jorge Sampaoli henüz her şeyin çok taze olduğunu ve acele karar vermeyeceğini söylerken, "Şu anda büyük bir üzüntü yaşıyoruz. Oyuncularım elimden geleni yaptı ama başaramadık. Şu an takımdaki geleceğiyle ilgili acil bir karar vermek istemiyorum." ifadelerini kullandı. 

"FRANSA GEÇİŞLERDE ÇOK HIZLIYDI"

Şu an her şey çok taze. Hatalarımızı analiz etmek için çok erken. Futbolda skoru yakalamk için belirgin durumlar vardır ve Fransa geçişlerde çok hızlı hareket ederek bize karşı üstünlük sağladı. Her zaman doğru işleri yapamadık ama oyuncularım ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Bunu görüyorum. Fransa'nın hızlı oyuncularına karşı önlem almıştık fakat top kayıplarından sonra bizim için her şey daha da zorlaştı. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"