comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ariel Ortega: 'Fenerbahçe'de işkence yaşadım'

07 Ekim 2016, Cuma 10:41
Ariel Ortega: 'Fenerbahçe'de işkence yaşadım'

Fenerbahçe'nin 2002 yılında 23 milyon Dolar karşılığında transfer ettiği Ariel Ortega, otobiyografisinde Fenerbahçe'den olumsuz şekilde bahsetti.

FutbolArena - Arjantin futbolunun en önemli oyuncularından biri olan Ariel Ortega, futbolu bırakmasının ardından bir otobiyografi yayınladı.

Fenerbahçe'ye 2002 yılında gelen Ariel Ortega kısa bir süre sonra takımdan ayrılmıştı.
Ortega, yazısında Fenerbahçe'den olumsuz sözlerle bahsetti. Tek olumlu tarafın Galatasaray'ı 6-0 yenmeleri olduğunu belirten Ortega işkence yaşadığını belirtti.

Goal'ın derlediği haberde Ariel Ortega, ""Fenerbahçe bonservisim için istenilen parayı yatırdı ve benim rızam olmadan transfergerçekleşti. Her zaman olduğu gibi menajerim de transferden alacağı komisyonu düşünüyordu ve beni apar topar bir uçağa bindirdiler. Transferin bana son anda haber verildiği kişi olarak Türkiye'ye gitmek dışında bir seçeneğim bulunmuyordu. Daha ilk andan itibaren bu ülkenin bana göre olmadığını anlamıştım" dedi.

"LORANT'I ANLAMIYORDUM"

"Takım içinde İspanyolca bilen bir kişi bile yoktu. Kimseyle bir şey paylaşamıyordum. Yanıma bir tercüman vermişlerdi ve bütün zamanımı onunla geçirmek zorundaydım, benim adeta bodyguardım gibiydi. Teknik direktörün dediklerini ve verdiği taktikleri ne antrenmanlarda ne de maçlarda anlamıyordum. Saha içinde takım arkadaşlarımı anlamıyordum. Ben her zaman büyük hedefler peşinde koşan kazanmaya aç takımlarda oynamayı sevmişimdir. Ama orada öyle olmadı, o sezon orta sıralar için mücadele ediyorduk."

"TÜRK YÖNETİCİLER UZLAŞMADI"

Ama benim kafamın içinde hep aynı soru vardı: 1.5 yıllık kalan kontratımı nasıl feshederim? Ve bunu yaparken menajerim, ben ve kulüp yönetimi arasında hiçbir soruna imkan vermeden orta yolun bulunması gerekiyordu. Bu çok hassas bir konuydu. Ancak Türk yöneticiler hiçbir şart altında uzlaşmaya yanaşmıyorlar ve kontratımı Fenerbahçe forması altında tamamlamamı istiyorlardı

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.