comScore

Ariel Holan kupayı kazandı, tehditlerden dolayı görevini bıraktı

21 Aralık 2017, Perşembe 10:08
Ariel Holan kupayı kazandı, tehditlerden dolayı görevini bıraktı

İndependiente ile kısa süre önce Sudamericana Kupası şampiyonluğu yaşayan Ariel Holan görevinden istifa etti.

FutbolArena Dış Haber - Güney Amerika tarihinin en başarılı futbol takımları arasında olan İndependiente, geçtiğimiz günlerde kıtanın kulüpler düzeyindeki iki numaralı organizasyonu Sudamericana'da finalde Flamengo'yu yenip, şampiyonluğa ulaşmıştı.


Şampiyon teknik adam Ariel Holan istifa etti


Bu başarı sayesinde 2018'de sonuncusu 1984'te olmak üzere 7 kez mutlu sona ulaştığı Libertadores Kupası'na katılma hakkını elde eden Kırmızı şeytanlarda flaş bir gelişme yaşandı.

Teknik direktör Ariel Holan görevi bıraktı. Futbol antrenörlüğüne geçişi 2006'da yine İndependiente kulübünün altyapısıyla olan Ariel Holan öncesinde Uruguay Kadın Milli Takımı başta olmak üzere birkaç yerde buz hokeyi hocası görevindeydi.

İlk ciddi teknik direktörlük kariyerini 2015'te Defensa ile başlayan Ariel Holan öncesinde 2.Lige düşen River Plate'yi yardımcılığını yaptığı Matias Almeyda ile yeniden en üst lige çıkarttı, Banfield'da da yardımcı hoca antrenör olarak başarılı 2 yıl geçirdi.

​​​​​​​TEHDİTLER GÖREVİNDEN ETTİ 

Ariel Holan'ın istifası tüm kulübü şoka uğratırken, altından ilginç bir detay çıktı. İndependiente'nin Sudamericana Kupası yarı finalindeki ilk Libertad maçı öncesinde yaşadığı olayın süreci bu noktaya getirdiği anlaşıldı.

HARAÇ İSTEDİLER, HAPSE ATTIRDI

O maç öncesinde İndependiente'nin en büyük taraftar grubunun lideri Bebote Alvarez, deplasman masrafları ve haraç amaçlı Ariel Holan'dan mali destek isteyip, bundan karşılık bulamayınca; genç teknik adam tarafından şikayet edilerek, hapse atıldı.

O günden bu yana Ariel Holan ve ailesi polis korumasında olurken, tehditler devam etti. Bugüne kadar sabreden Ariel Holan, daha fazla böyle yaşamak istemediğini söyleyerek görevini bıraktı.

‘'Kalbimin takımı'' dediği İndependiente'de taraftarın gönlüğünü oynattığı futbolla kazanan Ariel Holan, Racing derbilerinde de müthiş bir başarı elde etti.

Arjantin Ligi'nde devre arası verilirken, ikinci yarı öncesinde kırmızılarda takımın başına kimin geçeceği netleşmedi.


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.