comScore

Galatasaray Galatasaray

"Arena'yı Galatasaray'ın elinden alabilirler"

16 Ocak 2015, Cuma 01:20

Eski GSGM Müdürü Yunus Akgül, Türk Telekom Arena Galatasaray'ın elinden alınabilir dedi.

FutbolArena Detay - Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ın Divan Kurulu toplantısında “Arena'yı elimizden alabilirler” açıklaması büyük ses getirdi.

Radyospor'da konuşan Eski GSGM Müdürü Yunus Akgül, Galatasaray'ın Arena için sorumluluklarını yerine getirmediğini belirterek bu gerçekleşebilir dedi. Akgül'ün altını çizdiği iki noktaysa Arena'nın çatısının yapılmaması ve kiranın ödenmemesi oldu.
2 SENE İÇİNDE ÇATI YAPILACAKTI

Galatasaray ile Arena'nın sözleşmesini yapan isim olan Akgül, “Arena'nın çatısı Galatasaray'ın sorumluluğunda. Stadyum tesliminden en geç 2 yıl sonra yapılacağı söylendi ama yapılmadı. Bunun maliyeti o zaman şimdi 5 milyon dolardı. Şimdi belki 7. Transfere milyonlar harcayan Galatasaray bunu yapmıyor” diye konuştu.

GALATASARAY KİRAYI DA ÖDEMİYOR

Galatasaray'a dava açılması halinde Arena'nın sarı-kırmızılı takımın elinden alınma nedenlerinden birinin çatı meselesi olduğunu ifade eden Akgül diğer konununsa kira olduğunu söyledi. Akgül, “Galatasaray'ın her yıl Spor Genel Müdürlüğü'ne ödemesi gereken 1 milyon TL kira parası var. Onu da ödemiyor. Neden ödemediğini anlamak mümkün değil” şeklinde konuştu.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)