comScore

Aref Ghafouri öldü mü? Aref Ghafouri son durumu ne? Aref Ghafouri kobra yılanı panzehiri bulundu mu? (Aref Ghafouri son dakika kobra yılanı haberleri)

17 Temmuz 2018, Salı 05:35
Aref Ghafouri öldü mü? Aref Ghafouri son durumu ne? Aref Ghafouri kobra yılanı panzehiri bulundu mu? (Aref Ghafouri son dakika kobra yılanı haberleri)

Beslediği kobra yılanı tarafından sokularak zehirlenen Aref Ghafouri'nin sağlık durumu nasıl? Aref Ghafouri'ye ne oldu? Aref'e ne oldu? Aref Ghafouri öldü mü? Kobra yılanı tarafından sokulan Aref Ghafouri'nin sağlık durumu hakkında yeni gelişme var mı? Aref Ghafouri son dakika gelişmelerine Aref Ghafouri hakkında hazırladığımız haberin devamında ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - Aref Ghafouri'nin beslediği Kobra yılanı tarafından zehirlenmesi Türkiye'de bir anda gündeme getirdi. Bu olayın ardından insanlar sosyal medyada Aref Ghafouri'nin sürekli olarak sağlık durumunu merak ederken, kobra yılanı tarafından sokularak zehirlenen Aref Ghafouri için gerekli olan panzehir hakkında da yeni gelişmeler yaşanıyor. Peki Aref Ghafouri yaşıyor mu? Aref Ghafouri  öldü mü? Aref Ghafouri  sağlık durum nasıl? Aref Ghafouri'nin son durumu nasıl? Aref Ghafouri'nin beslediği kobra yılanı tarafından sokulması sonrasında yaşananları Aref Ghafouri hakkında hazırladığımız haberin devamında bulabilirsiniz. 

Peki Aref Ghafouri'yi yılan nasıl soktu? Aref'in kobra yılanı tarafından zehirlenmesi nasıl oldu? Kobra yılanı zehri nedir? İnsanların internet ortamı üzerinde arama yaptıkları Aref'in yılanı, Kobra yılanı, Aref'in son dorumu, Aref Ghafouri son dakika, Aref'e ne oldu ve Aref'i kobra soktu gibi merak edilen popüler aramaların devamında yaşanan gelişmeleri haberimizde derledik. 
 

Kobra yılanı (Aref yılanı - Yılan ısırığı nasıl oluşur?)


Yılanın dişlerini kurbanının derisini ısırama yoluyla dişlerinin içinde bulunan kanallarla zehir bırakmasıyla oluşan yaralanmadır. Çoğu yılan zehirsizdir ve avlarını genellikle zehir kullanmadan boğarak öldürürler. Türkiye'de saptanan yılan 41 yılan çeşitlerinden 28'i zehirsiz, 13'ü zehirlidir. Zehirli yılanların 10 çeşidi Viperidae (Engerekgiller), 2 türü Colubridae ve 1 türü de Elapidae (Kobralar) ailesine aittir. Özellikle Güney ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde iklim ve coğrafik özelliklerinden dolayı yılan sokmalarıyla sık karşılaşılmaktadır. En sık ısırmaya yol açan tür Engerek (viperidae) yılanıdır..

 

Aref'in kobra yılanı zehirlenmesinin panzehiri nedir?


Aref Ghafouri'nin beslediği kobra yılanı tarafından sokularak zehirlenmesinin ardından Aref Ghafouri için panzehir var mıdır? sorusu hakkında yetkili ağızlardan açıklama geldi. Kobra yılanı zehirinin panzehiri nedir? Aref Ghafouri için panzehir var mı? Aref Ghafouri nasıl kurtarılacak? Bu konu hakkında Oda TV'nin haberine göre konuşan Prof. Dr. Muhsin Konuk, “Ülkemizin toprakları üzerinde yaşayan veya yakın bölgelerde yaşayan zehirli yılanların özellikle iki tanesi bizim için çok zehirli. Diğer 10 tanesinin zehiri o kadar çok şiddetli değil yani hayati bir tehlike oluşturacak düzeyde zehirinden bahsetmemek gerekir ama iki tanesihakikaten zehirli. Her ne kadar çok ya da az zehirli de olsa hayati tehlike olup olmamasına bakmaksızın bence günümüz itibarı ile bizim ülkemizde yaşayan bütün zehirli yılanlara karşı ülkemiz kendi antidotlarını panzehirlerini üretmiş durumda. Bunlarla ilgili hiçbir sıkıntı yok zaten sağlık kurumlarımızda da bu antidotlara ulaşmak çok mümkün yeter ki ısırık olur olmaz hemen zehir boşaltılsın ve acil bir şekilde sağlık kurumuna yetiştirilsin." ifadelerini kullandı. 


Aref Ghafouri kimdir?


Aref Ghafouri veya Farsça telaffuzuyla Arif Gafuri, 11 Aralık 1989 tarihinde dünyaya geldi. İran Azerisi asıllı ancak Türk vatandaşı olan Aref Ghafouri'nin illüzyona ilgisi 11 yaşındayken başladı. Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yetenek yarışmasının 2011 sezonunda üne kavuştu. 2011 Merlin Ödülleri'nde "Dünyadaki En Ekstrem Sihirbazı" ödülünü aldı. Türkiye'ye eğitim amacıyla gelen Ghafouri, bir süre sonra Türk vatandaşlığı aldı. Katıldığı yarışmanın ardından gösterilerine devam eden Aref Ghafouri, sosyal medyada yaşadığı değişim ve vahşi hayvanlarla verdiği pozları ile görenleri şaşırtıyor. 

AREF MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"