comScore

Arda Turan'dan Lucescu ve Emre Belözoğlu sözleri: 'Cesaret ister...'

05 Ekim 2017, Perşembe 18:12
Arda Turan'dan Lucescu ve Emre Belözoğlu sözleri: 'Cesaret ister...'

A Milli Futbol Takım Teknik Direktörü Lucescu, İzlanda maçı öncesi Arda Turan ile birlikte basın toplantısı düzenledi. 

FutbolArena - Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde grupta kritik müsabakada İzlanda ile karşılaşacak. Türkiye - İzlanda maçı öncesi A Milli takım teknik direktörü Lucescu ile birlikte Arda Turan basın toplantısı düzenleyerek soruları yanıtladılar. Hatırlanacağı üzere Lucescu cezası nedeniyle İzlanda maçında kulübede olamayacak. 
 

Türkiye Milli Takımda Arda Turan'ın İzlanda maçı basın toplantısı 


Arda Turan'ın açıklamaları şu şekilde:


"FİZİK OLARAK HAZIR OLUP OLMADIĞIMI..."
"Bazı maçları oynamak için, mental ve psikolojik olarak hazır olmanız gerekiyor. 90 dakika olabilir mi bilmiyorum, iddialı olur. Ancak hoca ne yapmamı isterse elimden geleni yapacağım. Yarın da tarihi günlerden biri. Bu tarihi günün bir parçası olmak istiyorum."

"EMRE BELÖZOĞLU HERKES İÇİN GÜZEL BİR ÖRNEK"

Emre abi büyük bir oyuncu ve milli takıma çok önemli şeyler kazandırdı. Özel bir yetenek, özel bir insan. Herkes için güzel bir örnek. Bizim için iyi bir lider. Çocukluğumdan beri bana birçok şeyde yardımcı oldu. Hayatımızın büyük bölümü beraber geçti. Onunla uğraşmak benim gerginliğimi alıyor. 

"LUCESCU'YA TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM"

Ukrayna maçından sonra Hırvatistan'ı yenebilmek büyük bir olaydı. Hocamızın mantalitesini anlamak için zaman gerekiyor. Farklı bir heyecan. Şimdi bir heyecanımız ve sonuna kadar getirdik. Önce İzlanda, sonra Finlandiya. Her şeyi deneyeceğiz. Çok heyecanlıyız. Ben de Lucescu'ya teşekkür etmek istiyorum. Böyle bir durumda bu görevi kabul etmek cesaret isterdi. 
 

Türkiye Milli Takımda Lucescu'nun İzlanda maçı açıklamaları


Rumen teknik adam basın topkantısında şunları söyledi:

"SAKİN VE SABIRLI OLMAMIZ GEREKİYOR"

 Her iki takım için de önemli bir maç. 4 ekibin de şansı devam ediyor. Kaybeden devam edemeyecek. İzlanda uzun zamandır beraber ve hep aynı ekiple oynayan bir takım. Organize, disiplinli bir takım. Vücutlarını ve fizik güçlerini ortaya koyan, uzun toplarla oynayan, aynı zamanda büyük hatalar yapan bir takım. Vücutlarını ve fizik güçlerini kullanıyorlar ama çok da hata yapıyorlar bu yüzden. Hiçbir ikili mücadeleyi kaybetmemiz gerekiyor. Bu fizik gücüne sahibiz. Bizim teknik oyuncularımız daha fazla. Hırvatistan'a karşı bunu gösterdik. Aynı şekilde yapacağımıza inanıyorum. Sakin ve sabırlı olmak lazım. 

"SABRİ 11'DE OLMAYACAK"

Hangi oyuncu ekibe katılırsa katılsın 11'e bir anda girmek kolay değil. Ukrayna'ya karşı oyuncularımı gördünüz. 2 gün sonra başka bir maç. Ukrayna'da oynanan maçla, Hırvatistan maçı çok farklıydı. İzlanda maçında 11'de oynamayacak. Ancak Finlandiya ile bir maçımız daha var. Ligi takip ettim. Sabri sağ arkada, defansta oynayan en iyi oyuncuların başında geliyor. Yaşı önemli değil, kalitesini beğendim. Burada olmayı hak etti. 


Lucescu neden ceza aldı?


A Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu, İzlanda maçı öncesi aldığı 1 maçlık cezaya tepki gösterdi. Rumen teknik adam, "Karara saygı duymak zorundayım. Açıkçası bu konuyla ilgili çağrılıp dinlenilmek isterdim. Benim ağzımdan duymalarını isterdim. Avrupa futbolunda belli bir tecrübeye sahip olarak bunu hak ettiğimi düşünüyorum. Benim ekibime karşı mağlubiyetimize sebep olan bir hakem vardı. Herkes biliyor ki ben şimdi cezalandırıldım. Ama kimse hakemin cezalandırılıp cezalandırılmadığını bilmiyor." diye konuştu. 

Ay Yıldızlı takımla ilgili tüm gelişmelere Milli Takım Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)