comScore

FutbolArena TV

Arda Turan'dan Beşiktaş'a büyük övgü

10 Mart 2017, Cuma 02:37

FutbolArena - Barcelona'nın yıldız futbolcusu Arda Turan, Olympiakos - Beşiktaş maçı sonrası A Spor'a konuştu. 

"İNSANLARA FUTBOLU SEVDİRMEK İSTEDİK"

"Bizde kamp yok. Maça evden arabayla gidiyoruz. Tabi maçtan önce herkeste aynı düşünce vardı. Turu geçmek. 4-0, 5-0, 6-0 biz bunları yapabilirdik. O hislerle sahaya çıktık. Evet PSG gibi güçlü bir takıma karşı bunu başarmak zordu. Dünyanın en iyi oyuncularına sahip bir takımdı. Hem yürek, hem de taraftarımızın desteğiyle maça hazırdık ve sahaya yansıttık. Bütün insanlara futbolu yeniden sevdirebilmek istedik ve başardık. Güzel bir gece yaşattığımızı düşünüyorum."

"ELİMDEN GELENİ YAPTIM"

"Oyuna girdiğimde elimden geldiğince mücadele ettim. O anı anlatmak zor. Barcelona'nın oyuncusuysanız sahaya çıkarsanız en iyisini vermek zorundasınız. Bütün takım da bunu yaptı."

"İZLANDA MAÇININ YERİ ÇOK AYRI"

"Benim için İzlanda maçının yeri ayrı olacaktır. Ancak bu maç da hayatımın unutulmaz maçları arasına girdi. Tabi İzlanda maçının yeri ayrıydı tabi."
 

Olympiakos 1-1 Beşiktaş maçı Arda Turan'ın yorumu


Barcelona'nın yıldız futbolcusu Arda Turan, UEFA Avrupa Ligi'nde tek temsilcimiz Beşiktaş'ın, Olympiakos ile deplasmanda oynadığı ve 1-1 berabere kaldığı karşılaşmayla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. A Spor'a konuşan Arda Turan şunları söyledi:

"BEŞİKTAŞ DOĞRU YOLDA"

Beşiktaş Olympiakos deplasmanında avantajlı skorla dönüyor. Beşiktaş'ın kaliteli oyuncuları var. Fakat Avrupa'da yavaş yavaş gitmek lazım. Biz bunu Atletico Madrid'de yaptık, bu yolun doğru olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş her takımı yenecek düzeyde bir takım"

Barcelona Videoları