comScore

Barcelona Barcelona

Arda Turan'daki değişimin en büyük sırrı

08 Eylül 2016, Perşembe 08:33
Arda Turan'daki değişimin en büyük sırrı

Barcelona'da yeni sezona formda başlayan Arda Turan'daki değişimin sebebi ortaya çıktı. 

FutbolArena - Milli takım kadrosuna alınmayan fakat Barcelona'da sezona fırtına gibi başlayan Arda Turan'ın başarı sırrında ilginç detaylar ortaya çıktı. 

Fanatik'in haberine göre; Euro 2016'da yarattığı hayal kırıklığının ardından İspanyol ve Türk medyasında dillenmeye başlanan Arda Turan "Artık büyük kulüp oyuncusu değil." yorumlarını çürütmek adına kendini kanıtlamak istedi. Bunun yanı sıra 34+7 milyon euro'ya Barcelona'ya transfer olan ve formsuz olduğu dönemlerde de Luis Enrique'nin kendisine sahip çıkması üzerine kendini borçlu hisseden yıldız futbolcu yeni sezona tüm eksiklerini gidererek başladı. 
NEYMAR'IN YOKLUĞUNU İYİ DEĞERLENDİRDİ

Arda Turan'ın Barcelona'da yeni sezona iyi başlaması ve yaşadığı değişimdeki en büyük etklenlerden biri de Neymar'ın yokluğunda hücum hattında forma giymesi oldu. Bu doğrultuda yeteneklerini daha iyi sergileyerek hem goller attı, hem asist yaptı."

FAZLA KİLOLARINDAN KURTULDU

Euro 2016'nın ardından Luis Enrique'den aldığı 1 hafta erken gel çağrısıyla harekete geçen Turan normal kilosundan fazlasına sahipti. Tıbbi rehberlik hizmeti almaya başladı. Kısa sürede hazırlanarak sezon öncesi hazırlıklarının bitiminde 4 kilo vermeyi başardı. Halen de her şeyi doktorlarının söylediği gibi yapıyor. Şimdi çok daha ince ve hızlı. Bu Arda'nın oyundaki gelişimi açıklayan ilk faktör.

Yaşadığı değişimin ardından Arda Turan'a son övgü ise İspanyol basınında El Mundo Deportvo'dan geldi. Yeni Arda'daki değişimi işleyen geniş bir makale yayınlayan İspanyol medyası, Arda Turan'ın Barcelona macerasının adeta yeniden başladığını kaleme aldı. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.