comScore

Arda Turan medyada gündemi değiştirdi! İşte rakamlar

07 Haziran 2017, Çarşamba 11:11
Arda Turan medyada gündemi değiştirdi! İşte rakamlar

Arda Turan, A Milli Futbol Takımının Makedonya ile oynadığı maç sonrasında gazeteci Bilal Meşe'ye çirkin bir saldırıda bulunmuş ve ardından düzenlediği basın toplantısında milli takımı bıraktığını açıklamıştı.

FutbolArena - Arda Turan, Milli takım uçağında gazeteci Bilal Meşe'ye saldırmasının ardından milli takım kampından ayrıldı ve yaptığı bir basın toplantısı ile milli takım kariyerine son verdiğini açıkladı.

Liglerin bitmesinin ardından Dünya Kupası eleme maçı öncesi Makedonya ile berabere kalan milli takım Kosova maçı kampı için uçakla İtalya'ya geçerken Arda Turan kendisi hakkında ağır eleştiriler de bulunduğunu iddia ettiği gazeteci Bilal Meşe'ye saldırdı.
TÜM MEDYA ARDA TURAN'I YAZDI

Gazeteciye sözlü ve fiziki müdahalede bulunduğu belirlenen Arda'yı arkadaşları sakinleştirirken, milli takım kaptanlığı yapan Arda Turan'nın bu hareketi tüm Türkiye'de şok etkisi yarattı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim ile bir araya gelen Arda Turan'ın milli takım kampından ayrılmasına karar verilirken, milli oyuncu ise bir basın toplantısı düzenleyerek milli takım kariyerine son verdiğini açıkladı.

Milli takımla ilgili haberleri Milli Takım Haberleri sekmemizden takip edebilirsiniz.

Yaşanan bu gelişmelerin arından medyada bir anda ilk sıraya yükselen Arda Turan hakkında Medya Takip Ajansı Interpress'in yapmış olduğu incelemeye göre son bir haftada medyaya 7 bin 810 haber yansıdığı tespit edildi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"