comScore

Barcelona Barcelona

Arda Turan Çin'e transfer olacak mı?

26 Ocak 2017, Perşembe 23:15
Arda Turan Çin'e transfer olacak mı?

İspanyol basınına göre Messi'nin takımda kalması için Arda Turan'ın gönderilmesi gerekiyor.

FutbolArena Dış Haberler - İspanyol basınında Barcelona ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Buna göre Barcelona, yıldız oyuncuları Lionel Messi ve Andres İniesta ile sözleşme imzalayabilmek için bazı oyuncularını elden çıkarmak zorunda...

Barcelona'da Lionel Messi ve Andres İniesta'nın sözleşmeleri gelecek sezon sonunda bitiyor ve Barcelona bu sözleşmeleri karşılayabilmek için gelir elde etmek zorunda.
Geçtiğimiz dönemde Katalan devi Neymar ve Luis Suarez'e yüksek zamlı yeni sözleşmeler imzalattı. Buna karşın İspanya'da La Liga kulüplerine konan bir kural mevcut, kurala göre kulüpler, gelirlerinin %70'inden fazla maaş ödeyemiyorlar ve Barcelona bu sınıra dayanmış durumda. Bu yüzden İspanyol devi oyuncu satarak gelir elde etmek ve Lionel Messi ile Andres İniesta'nın maaşını ödeyebilmeyi düşünüyor. 

ARDA'YA ÇİNDEN TALİP VAR

Barcelona'nın elindeki oyunculara gelen en yüksek teklif ise Arda Turan için gelmiş durumda. Çin ekiplerinin Arda Turan için Barcelona 15-20 milyon euro arasında teklifler yapması bekleniyor. Haberde ayrıca Aleix Vidal, Jeremy Mathieu ve Ivan Rakitic gibi oyuncuların satılabileceği de belirtilmiş.


Arda'nın referandum videosu İspanya'da gündem oldu 


Öte yandan Arda Turan'ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı ve 'başkanlık sistemine evet' dediği video İspanyol sitelerine haber oldu. 

Haberlerde "Daha fazla güç için Arda Turan, Recep Tayyip Erdoğan'a destek veriyor" denilirken, Arda Turan'ın siyasete girdiği yorumları yapıldı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)