comScore

FutbolArena TV

Arda Turan: 'Emre Çolak Barcelona'da oynayabilir'

11 Mart 2017, Cumartesi 20:23

FutbolArena - La Liga'da şampiyonluk mücadelesi veren Barcelona ile kümede kalma mücadelesi veren Deportivo arasında oynanacak olan müsabaka öncesinde Arda Turan önemli açıklamalarda bulundu.

Barça TV'ye konuşan Arda Turan, Emre Çolak'ın kendisini geliştirmesi halinde Barcelona seviyesinde oynayabileceğini söyledi.

Arda Turan, "Emre Çolak Barcelona seviyesinde oynayabilir"


Emre Çolak ile Galatasaray'da geçirdiği günlere değinen Arda "Emre, küçüklüğünde elime geldi. Onunla çok güzel zamanlar yaşadık. Çok yetenekli ve iyi bir oyuncu. Barcelona seviyesine çıkabilmesi için daha çok çalışıp daha fazla mücadele etmesi lazım. Emre Çolak bu seviyenin oyuncusu olabilir. Bu yeteneklere sahip. Umarım bir gün bu gururu o da yaşar." şeklinde konuştu.

Emre Çolak'a aldığı arabayı da anlatan Arda, "Küçükken çok heyecanlı bir çocuktu. Antrenmanlardan sonra hemen eve gidiyordu. Bende 'iyi beslen ve dinlen' diye ona sürekli uyarılar da bulunuyordum. O da akşamları çok trafik olduğunu, eve geç gittiği, söylüyordu. Bende ona bir hediye aldım ve o da kabul etti. Onun dinlenmesi ve beslenmesi için daha uzun zaman kalmaya başladı." ifadelerini kullandı.

Arda Turan'ın PSG maçı sonrası açıklamaları


6-1'lik PSG zaferiyle ilgili de görüş bildiren Arda "3-1'ken zor bir zamanda oyuna girdim. Herkes gibi bende eleneceğimizi düşündüm ama hiçbir zaman inancımızı kaybetmedik. Tarihin en önemli maçlarından birine imza attık. Dünyanın en iyi takımına, oyuncularına ve hocasına sahibiz. 4-0'dan sonra bize inanan Barça taraftarına çok teşekkür ederim. İnancımızı ateşlediler. Bu tarihi maçı hep beraber yaşattık." dedi.

Arda Turan, "İspanya'da Türkiye'den daha rahatız"


Türkiye'de baskı ortamından ve Türk insanının duygusallığından bahseden Arda, "Biz Türkler duygusal insanlarız. Bu tarihte hep böyle oldu. Burada da baskı hissediyoruz. Geçen sene Katalan basınıyla yaşadıklarım... Önemli olan insanın içinde ne yaşadığı. Dış baskılara karşı koymayı öğrendik. Tabii burada kendimizi, o da bende, daha iyi hissediyoruz." şeklinde konuştu.

Barcelona Videoları