comScore

Arda Turan Ebru Şallı DM gerçeği! (İnstagram sahte mesaj yazma)

27 Mart 2018, Salı 11:57

Arda Turan Ebru Şallı İnstagram DM mesajlaşmalarının arkasında yatan gerçek ortaya çıktı! Arda Turan Ebru Şallı mesajlaşması sahte miydi? Arda Ebru Şallı DM mesajlarının yazıldığı uygulama hangisi?

Arda Turan Ebru Şallı mesajlaşmaları geçtiğimiz süreçte magazin basınına bomba gibi düşmüştü. Arda Turan Ebru Şallı DM mesajlarının gerçek olmadığı iddia edildi. Arda Turan Ebru Şallı'ya yazdığı iddia edilen DM mesajlarının bir uygulama aracılığıyla yapıldığı belirtildi. Arda Turan Cansel Çördük ve Arda Turan Elif Güngör mesajlaşmalarının da sahte olduğu ifade edildi.
 

Arda Turan Ebru Şallı'ya mesaj atmadı mı? (Arda - Ebru Şallı DM)


Arda Turan ile Ebru Şallı'nın mesajlaşması gündem yaratmıştı. Arda Turan'ın ünlü manken Ebru Şallı'ya İnstagram üzerinden mesaj attığı öne sürülmüştü. Fakat bu mesajı Arda Turan'ın atmadığı aksine bir uygulama aracılığıyla sahte bir hesap üzerinden Arda Turan atmış gibi gösterildiği iddia edildi. Güneş Gazetesi'nde yer alan habere göre; popüler figürlerle iletişim halinde olduğunu söyleyen bu hesap sahiplerinin Google Play Store ve App Store üzerinden indirilen bir program sayesinde kendilerine, ünlü isimlerin adını kullanarak mesaj yazdıkları ve bunu bazı programlar sayesinde gerçekleştirdikleri ortaya çıktı.


İnstagram sahte mesaj nasıl yazılıyor? İnstagram sahte mesaj uygulaması 2018


İnstagram sahte mesaj için akıllı telefonlar için oluşturulan uygulamalar kullanılıyor. Telefona yüklenen uygulama açılınca menü üzerinden Yeni Mesaj butonuna basılıyor. Ardından DM oluşturulacak kişinin profil bilgileri ayarlanarak kaydediliyor. Konuşma ekranına gidilerek mesaj yazma kutusundan istenilen sahte mesaj yazılıyor. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.