comScore

Arda Öziri kimdir, nereli? Arda Öziri evli mi? Arda Öziri hangi dizilerde oynadı? (Diriliş Ertuğrul Göktuğ kim?)

27 Mayıs 2018, Pazar 13:27
Arda Öziri kimdir, nereli? Arda Öziri evli mi? Arda Öziri hangi dizilerde oynadı? (Diriliş Ertuğrul Göktuğ kim?)

Arda Öziri'nin ölüm haberinin ardından ünlü oyuncunun hayranları Arda Öziri kimdir, nereli ve Arda Öziri kaç yaşında öldü? sorularına yanıt aramaya başladı. Son olarak TRT 1'de Diriliş Ertuğrul dizisinde Göktuğ karakterini canlandıran Arda Öziri (Diriliş Ertuğrul Göktuğ gerçek adı ne?) olarak da merak ediliyordu. Arda Öziri'yi tanımayanlar bu şekilde arama yaparken, hayatını kaybeden genç sanatçı Arda Turan'ın hayatıyla ilgili bilmeniz gerekenler burada. Arda Öziri kimdir? Arda Öziri kaç yaşında öldü? Arda Öziri nereli? sorularının cevapları haberimizde. 

Arda Öziri'nin ölüm haberinin ardından sanat dünyası yasa boğuldu. Ünlü oyuncu Arda Öziri sabah 06:00 saatlerinde motosiklet kazası sonucu hayatını kaybetti. Arda Öziri'nin ölüm haberi sonrasında twitter'da Arda Öziri hakkında binlerce tweet atılırken, Diriliş Ertuğrul Dizisi'nde Göktuğ karakterini canlandıran Arda Öziri'nin ölüm haberi sonrasında Arda Öziri kısa süre içinde twitter'da trend topic oldu. Peki Arda Öziri kimdir? Onu Diriliş Ertuğrul Dizisi'nde Göktuğ olarak tanıyan hayranları Diriliş Ertuğrul'da oynayan Göktuğ ne zaman ve nasıl öldü? diye merak etmeye başladı. 

TRT'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Göktuğ karakterini canlandıran Arda Öziri bundan önce son olarak Star TV'de Aşkın Peşinde dizisinde rol alıyordu. Özellikle Diriliş Ertuğrul dizisindeki Göktuğ karakteriyle yıldızı parlayan genç sanatçı Arda Öziri'nin ölüm haberi sanat camiasını derinden yaraladı. Arda Öziri'nin ölüm haberi sonrası merak edilen Arda Öziri kimdir? Arda Öziri nereli ve kaç yaşında öldü? sorularının yanı sıra Diriliş Ertuğrul dizisi Göktuğ karakteri gerçekte adı ne diye merak edenlerin cevap aldığı Arda Öziri'nin hayatına dair merak ettikleriniz burada. 


Arda Öziri kimdir?


Türk dizi ve sinema dünyasının genç sanatçılardan Arda Öziri 14 Eylül 1978'de doğdu. Aslen İzmirli olan Arda Öziri, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünü bitirdi. Arda Öziri dizi ve sinemanın yanı sıra müzikle de ilgilenirken, Arda Öziri aynı zamanda "Anemi" grubunda da vokaldi. Arda Öziri son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul Dizisi'nde Göktuğ karakterini canlandırıyordu. Diriliş Ertuğrul'da Göktuğ:  Emir Köpek'in saraydaki has adamıdır. Köpek'in sarayda adım adım kurduğu darbeci kanadın önemli emirlerini ve komutanlarını bilir, aralarında köprü vazifesi görür.


Arda Öziri röportajları (2013)


Arda Öziri 2013 yılında Kadir Balık ile "Çat Kapı" programının konuğu oldu ve burada açıklamalarda bulundu. Arda Öziri oyunculuk hayatına dair konuşurken, Arda Öziri "Hangi oyuncu gibi olmak istersin?" sorusuna verdiği yanıtta, "Şunun yerinde olmak istediğim dediğim birisi yok. Oyunculuk bireysel bir iş. Sen birinin yerinde olmak ister misin hayatta? Bu soruyu insanların kendisine sorması lazım. Bana sorduğunuzda şu oyuncu gibi olmak isterdim demiyorum. Benim ilk oynadığım dizi Kampusistan'dı. İlk 13 bölüm oynamıştım. Oradaki rolümden dolayı tanıdılar. O beni şaşırttı ve etkiledi. 11-12 sene olmuştu. Devamlı belki de biliyorlardı ama Kampusistan dizinden beni tanıdılar. O beni etkilemişti." ifadelerini kullandı. 


Arda Öziri filmleri


Aşkın Bedeli - Poyraz (2013-2015)
İnsan Aldandı - Güven (2009)
Son İstasyon - Burak (2010)
Farklı Desenler - Komiser Aziz (2011-2012)*
Farklı Boyut (2009)
Akasya Durağı - Başkomiser Yardımcısı Tolga(2010-2011)
Cemile - Kaan (2006)
Dolunay - Erdem (2005)
Kandil (2005)
Memleket Hikayeleri - Irmağın Aldığı Gelin (2005)
Büyük Umutlar - Özgür (2004)
Ah Be İstanbul (2004)
Kampüsistan - Yiğit (2003)
Estağfurullah Yokuşu (2003)
Asmalı Konak - Haluk (2002)
Kınalı Kar (2002)
Yedi Numara (2000)
Dadı (2000)
Ruhsar (1997)

ARDA ÖZİRİ MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"