comScore

AÖF sınav soru cevapları sorgulama 2018 (AÖF sınav sonucu ne zaman açıklanacak?)

28 Mayıs 2018, Pazartesi 13:37
AÖF sınav soru cevapları sorgulama 2018 (AÖF sınav sonucu ne zaman açıklanacak?)

AÖF sınav soru cevapları yayınlandı mı? AÖF 26-27 Mayıs sınav sorularının cevaplarına nasıl ulaşabilirim? AÖF soru cevap sorgulama. AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınavına giren öğrenciler sınav soru ve cevapları ile sınav sonucu sorgulamalarını yapıyor.

AÖF soru cevapları yayınladı mı? AÖF sınavlarında sorularla birlikte cevapların açıklanmasını bekleyen öğrencilere Anadolu Üniversitesi'nden müjde geldi. 26-27 Mayıs tarihlerinde AÖF sınavına giren öğrenciler AÖF soru cevaplarını sorgulayabilecekler. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonucu öğrenme 2018, AÖF sınav sonucu sorgulama gibi aramaların yanıtları haberimizde olacak. 
 

AÖF sınav soru cevapları sorgulama (AÖF öğrenci girişi)


AÖF sınav soru ve cevapları merakla bekleniyordu. Anadolu Ünviersitesi tarafından 26-27 Mayıs tarihlerinde yapılan AÖF sınavlarının soru ve cevapları açıklandı. Öğrenciler aşağıdaki linke tıklayarak TC kimlik numaraları ile giriş yaparak soru ve cevaplara ulaşabilirler. 

AÖF SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLA
 

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonucu sorgulama 2018


AÖF sınavına giren öğrenciler soru-cevap dışında sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merakla bekliyor. AÖF sınav sonuçları, sınav tarihinden yaklaşık 15 gün sonra Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanacak. 26-27 Mayıs sınavlarının 10-11 Haziran tarihlerinde açıklanması bekleniyor.

 

AÖF ders geçme notu kaçtır? (AÖF kaç puanla ders geçilir?)


Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakultesi'nde uygulama dersleri ve İngilizce Öğretmenliğindeki İngilizce dersler hariç derslerde geçme notu 30'dur. Öğrencinin “Başarı Notu”nda “Başarı Notu” ve “Harf Notu” açıklandıktan sonra bir değişiklik söz konusu olduğunda; Öğrencinin yeni “Başarı Notu” 30'un altında ise öğrenci FF “Harf Notu” ile değerlendirilir.Öğrencinin yeni “Başarı Notu” 30 ve üzerinde ise, o ders için varolan puan dağılımında, öğrencinin puanına eşit ya da en yakın olan puanın normalleştirilmiş “z değeri”ne Tablo 1'de karşılık gelen “Harf Notu” öğrenciye atanır. 

DERS GEÇME TABLOSU İÇİN TIKLA!
 

AÖF harç ücretleri ne kadar 2018


Harç ücretleri fakülteler ve bölümler arasında farklılık gösterirken, 2015 için açıklanan değerlere göre AÖF harç ücretleri 205 ve 225 TL arasında farklılık gösteriyor.AÖF sınavları ilk dönem için Aralık ortasında ve Ocak sonunda yapılırken ikinci dönem ise Nisan ortası ve Haziran başında yapılıyor. Ayrıca tek dersten kalanlar için ise Temmuz ortasında tek ders sınavı yapılıyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"