comScore

AÖF (Açıköğretim) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? (AÖF sınav sonucu sorgulama 2018)

05 Haziran 2018, Salı 12:03
AÖF (Açıköğretim) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? (AÖF sınav sonucu sorgulama 2018)

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonucu sorgulama işlemi yapmak için haberimizdeki linkleri kullanarak Anadolu Üniversiteis Öğrenci Giriş bölümüne ulaşabilirsiniz. AÖF 26-27 Mayıs final sınav sonuçlarının açıklanma tarihi ve sorgulama ekranı haberimizde yer alıyor. Açıköğretim sınavına giren öğrencilerin merakla beklediği AÖF sınav sonucu sorgulamalarında son gelişmeleri sizlere aktarıyoruz. Açıköğretim final sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından ne zaman açıklanacak?

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF ne zaman açıklanacak gibi sorular internette öğrenciler tarafından en fazla aranan kelimeler oldu. Peki Açıköğretim final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınavına giren öğrencilerin merakla beklediği AÖF sınav sonucu sorgulama işlemi ne zaman yapılacak? Anadolu Üniversitesi sınav sonucu sorgulama ekranına nasıl gidileceğini bilmeyen öğrenciler için AÖF sınav sonucu sorgulama ekranına da haberimizde yer veriyoruz. Açıköğretim fakültesi sınav sonuçlarını öğrenmek için AÖF sınav sonucu haberimizi dikkatlice inceleyebilirsiniz. 
 

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? (AÖF sınav sonucu sorgulama ekranı 2018)


AÖF sınavları geçtiğimiz ayın 26-27'sinde yapıldı. Mayıs ayında yapılan AÖF sınavlarının sonuçları ise henüz açıklanmadı. Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanacak olan AÖF sınav sonucu hangi tarihlte erişime açılacak? Anadolu Üniversitesi öğrenci giriş bölümüne giren ğrenciler  sınav sonuçlarını öğrenebilecek. Bugüne akdar AÖF sınavlarında sınav sonuçları genellikle sınavdan 15 gün sonra Anadolu Üniversitesi resmi sitesinde öğrencilere açıklanıyor.

AÖF yetkililerinin sınav sonuçlarını 8 Haziran'a kadar resmi siteden açıklaması bekleniyor. Anadolu Üniversites'nin açıklayacağı AÖF sınav sonucu sorgulama işlemini aşağıda sizlere vereceğimiz linkten yapabielceksiniz. Öğrenciler, TC Kimlik numaraları ve öğrenci şifreleri ile giriş yaparak AÖF sınav sonucu işlemlerine bakabilecekler.

AÖF SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI! TIKLAYIN >>
 

AÖF ders geçme notu kaç? AÖF kaç puanla ders geçilir?


AÖF sınavlarında ders geçme notu kaç? Bu soru öğrenciler arasında en fazla sorulan soruların başında geliyor. Anadonu Üniversitesi AÖF vize ve final sonuçlarında notun en az 100 üzerinden 35 olması gerektiğini açıkladı. 35 puan alan öğrenciler dersi geçmiş sayılıyor. Ayrıca 84-100 arası not alan öğrenciler AA, 77-83 arası AB, 71-76 arası BA, 66 ve 70 arası not alan öğrenciler BB, 61 ve 65 arası not alan öğrenciler BC, 56 ve 60 arası not alan öğrenciler CB, 50 ve 55 arası not alan öğrenciler ise CC harfiyle derslerinden geçiyor.

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)