comScore

AÖF 3 ders sınavları ne zaman? AÖF 3 ders sınav başvuruları ne zaman? (AÖF 3 ders nedir?)

07 Haziran 2018, Perşembe 20:11
AÖF 3 ders sınavları ne zaman? AÖF 3 ders sınav başvuruları ne zaman? (AÖF 3 ders nedir?)

AÖF sınav sonuçlarının açıklanmasının Açıköğretim resmi internet sitesi tarafından AÖF 3 ders uygulaması duyuruldu. AÖF 3 ders uygulmasının ardından binlerce öğrenci AÖF 3 ders nedir? AÖF 3 ders sınavları ne zaman? AÖF 3 ders sınav başvuruları ne zaman? şeklinde arama yapmaya başladı. AÖF 3 ders hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberimize. 

Son dakika AÖF sonuçları açoklandı. AÖF sonuçları bahar dönemi final sınavının sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler internet ortamında AÖF sonuçlarına nasıl ulaşacağını aramaya başladı. 26-27 Mayıs tarihinde yapılan AÖF Bahar dönemi final sınavının sonuçlarına peki nasıl ulaşabilirsiniz? Bu soruya yanıt arayan öğrenciler internet ortamında AÖF sonuçları açıklandı mı? AÖF sonuçlarına nasıl bakarım? AÖF sonuçlarına bak ve AÖF sonuçları açıklandı mı? şeklinde arama yapmaya başladı. Öte yandan Açıköğretim tarafından yapılan 3 ders sınav uygulamasıyla ilgili merak ettikleriniz haberin devamında. 

Bu gelişmelerin yanı sıra Açıköğretim resmi internet sitesi tarafından 3 ders sınav duyurusu yapıldı. Peki AÖF 3 ders nedir? AÖF 3 ders sınavları ne zaman? AÖF 3 ders sınav başvuruları ne zaman ve en önemlisi AÖF 3 ders sınav başvurusu nasıl yapılır? AÖF sınavında ter döken binlerce öğrencinin cevap aradığı AÖF 3 ders sınavıyla ilgili bilmeniz gerekenleri haberimizde derledik. 


AÖF 3 ders sınav haberleri son dakika 2018


Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınavı da 21 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Bu sınav için de giriş belgeleri sınavdan bir hafta önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi resmi sitesi üzerinden alınabilecek


AÖF sınav sonucuna nasıl itiraz ederim?


Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. Öğrenciler sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3(üç) iş günü içinde aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bölümünden T.C. kimlik no ve şifreleri ile giriş yaparak itiraz edebilirler. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtiraz sonuçları aynı sayfada yayımlanmaktadır.
 

Açıköğretim fakultesine nasıl girilir?


Açıköğretim fakültesine girmek için üniversite sınavlarına girmek gerekmektedir. Açıköğretim fakültesindeki bazı bölümler kontenjansız bölümler olup, isteyen herkez tercih yapabilirken, bazı bölümlerde kontenjan sınırı vardır ve yalnızca belirli bir puan barının üzerine çıkabilen öğrenciler girebilir. Ayrıca herhangi bir üniversitenin örgün bölümlerinde okuyan tüm öğrenciler, açıköğretim fakültesinin kontenjansız bölümlerinden istedikleri birine, üniversite sınavına girmeden kayıt olabilir.

Peki AÖF sonuçlarına nasıl bakabileceksiniz? AÖF sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen milyonlarca öğrenci AÖF sonuçlarını kontrol etmek için internet ortamında AÖF sonuçları açıklandı mı? AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sonuçları 2018 ve AÖF sonuçlarına nasıl bakarım? şeklinde arama yapmaya başladı. Tüm bu aramalara son! AÖF sınav sonuçları için gerekli olan tüm bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

AÖF SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN>>

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)