comScore

Anthony Joshua kimdir, kaç yaşında, kemerleri ve başarıları (Joshua Parker maçı)

01 Nisan 2018, Pazar 02:16
Anthony Joshua kimdir, kaç yaşında, kemerleri ve başarıları (Joshua Parker maçı)

Anthony Joshua - Joseph Parker maçının kazananı belli oldu. Hakem kararıyla kazananı açıklanan maçta galip gelen Anthony Joshua oldu. Bu zaferin ardından Anthony Joshua 3. kemerini elde etti ve internet ortamında insanlar Anthony Joshua kimdir? sorusuyla birlikte Anthony Johua'nun başarıları ve kemerlerine dair bilgileri aramaya başladı. Detaylar haberimizde. 

FutbolArena - Tüm dünyanın merakla beklediği Anthony Joshua - Joseph Parker maçının kazananı belli oldu. Anthony Joshua - Joseph Parker maçı tüm boks tutkunlarını ekranlara kilitledi ve 12 raund sonunda hakem kararıyla mücadelenin kazananı Anthony Joshua oldu. Anthony Joshua bu galibiyetle birlikte 3. kemerini kazandı. 


Joshua - Parker maçını kim kazandı?


Anthony Joshua, Joseph Parker'a karşı kariyerinde ilk kez 12. raundu gördü. Son raundda ayakta kalmayı başaran Parker rakibini nakavt etmek için sağ direk denemelerinde bulunmasına rağmen bunda başarısız oldu. Hakem kararı sonucunda kazanan Anthony Joshua oldu ve bu boks maçının ardından herkes Anthony Joshua kimdir ve Anthony Joshua kaç kemer kazandı sorularını sormaya başladı. 

ANTHONY JOSHUA'NIN ÖZEL HAYATI
Anthony Joshua, boksa başlamadan önce duvarcılık işinde çalışmıştır. Spor dalları ile arası oldukça iyi olan Joshua 100 metreyi 11 saniyede koşarak tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmiştir. Futbol yeteneği de olan Joshua aynı zamanda motokros sporcusudur. Satranç oynamayı da oldukça sevmektedir. Bu oyunun boksun içinde yeri olduğunu düşünmektedir.Belirli bir dine değil, ancak genel olarak dine ilgi duyduğunu söyleyen Joshua, Ocak 2017'de Dubai'deki bir camide dua eden bir fotoğrafrafını yayınladıktan sonra Müslüman olduğu söylentilerine neden oldu. Bunun sonucunda sosyal medyada kendisine karşı önemli bir İslam karşıtı tepki oluştu.

ANTHONY JOSHUA'NIN BAŞARILARI

Joshua, Nijeryalı anne ve Nijeryalı ve İrlanda asıllı bir İngiliz baba'dan olarak Watford'da doğdu. Kings Langley Ortaokulu'nda okula gitti.Paul Hudak ile yaptigi son maçı kazandı.[4][5]

2011 Yılı ''Dünya Amatör Boks Şampiyonu''dur.
2012 Yılı ''Olimpiyat Şampiyonu'' dur
2016 Yılı "Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu"dur.

ANTHONY JOSHUA KİMDİR?
Anthony Joshua, 15 Ekim 1989 tarihinde İngiltere'nin Watford şehrinde doğdu. Annesi Nijeryalı, babası İrlanda asıllı bir İngiliz'dir. Çocukluğunun bir kısmı Nijerya'da geçti. Kings Langley Ortaokulu'ndan öğrenim gördü. Öğrencilik yıllarında futbol ve atletizmde öne çıktı.

Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"