comScore

Anthony Joshua - Joseph Parker kazanan belli oldu! (Anthony Joshua ve Joseph parker kimdir?)

01 Nisan 2018, Pazar 01:49
Anthony Joshua - Joseph Parker kazanan belli oldu! (Anthony Joshua ve Joseph parker kimdir?)

Anthony Joshua - Joseph Parker tüm Dünyanın beklediği maçı kim kazandı? Anthony Joshua - Joseph Parker maçında nakavt oldu mu, hakem kararıyla mı kazanıldı? Anthony Joshua - Joseph Parker boks maçı sonuna dair tüm gelişmeler. 

FutbolArena - Anthony Joshua - Joseph Parker maçı bitti mi, kim kazandı? Boks tutkunlarını ekranlara kilitleyen Anthony Joshua - Joseph Parker maçı büyük bir çekişmeye sahne oldu. Dünya şampiyonlukları bulunan Anthony Joshua - Joseph Parker maçına dair bilmeniz gereken detayları haberimizde derledik. Anthony Joshua - Joseph Parker maçında nakavt oldu mu, Anthony Joshua - Joseph Parker  maçı hakem kararı mı kazandı? sorularının cevapları haberin devamında. 
 

Anthony Joshua - Joseph Parker maç sonu


Anthony Joshua - Joseph Parker boks maçı tam anlamıyla bir taktik savaşı içerisinde geçti. Anthony Joshua kariyerinde ilk kez 12. roundu gördü. Joseph Parker son 3 maçını hakem kararlarıyla kazanırken, Joshua ise ilk kez kariyerinde 12. roundu gördü. Joseph Parker 12. roundda nakavt sayısını bulmak için sağ direk denemelerinde bulundu. 

MAÇTAN ÖNEMLİ NOTLAR:
12. round: Joshua rakibini kilitledi ve rakibin içerden vuruşlarını engellemek için taktiksel bir mücadele verdi. Joshua sol gövdeye bir hamle yaptı ve Parker buna sol direk ile cevap verdi. Parker gövdeye doğru sağ direklerle nakavt denemelerinde bulundu ama yılın maçında Joshua bu rounnda rakibini kilitlemeleri başardı. Son 1 dakika içinde Parker ayakta kalmayı başardı ve hakem kararıyla müsabaka sonucu belli oldu. 


Anthony Joshua - Joseph Parker maçı hakem kararı 


Anthony Joshua - Joseph Parker maçının sonucunda hakem kararları belli oldu. Anthony Joshua hakem kararları sonucunda galip geldi ve Anthony Joshua 3. kemerini kazanmayı başardı. 
 

Anthony Joshua kimdir?


Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua, 15 Ekim 1989 tarihinde dünyaya geldi.

Anthony Joshua, Nijeryalı anne ve Nijeryalı ve İrlanda asıllı bir İngiliz baba'dan olarak Watford'da doğdu. Kings Langley Ortaokulu'nda okula gitti.Paul Hudak ile yaptigi son maçı kazandı.

2011 Yılı ''Dünya Amatör Boks Şampiyonu''dur.
2012 Yılı ''Olimpiyat Şampiyonu'' dur
2016 Yılı "Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu"dur.
 

Joseph Parker kimdir?


Joseph Parker, 9 Ocak 1992 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1,93 boya ve ortalama 110 kiloya sahip olan Joseph Parker, Yeni Zelandalıdır ve WBO dünya şampiyonluğu bulunmaktadır.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"