comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor'a servet değerinde tesis

04 Ocak 2017, Çarşamba 18:19
Antalyaspor'a servet değerinde tesis

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 43 milyon liralık tesis yaptırarak Antalyaspor'un kullanımına verdi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekibi Antalyaspor için yatırımlarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi 43 milyon TL değerinde tesis yaptırdı.
 

Antalyaspor'un yeni tesisi


Belediye Başkanı Menderes Türel'in basın toplantısında Antalyaspor'a tahsis ettiklerini açıkladığı tesisler Döşemaltı ilçesinde 135 bin metrekarelik alana kuruldu.

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk ve Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay düzenlenen basın toplantısında hazır bulundu. Tesislerin Cumartesi günü resmi törenle açılacağı bildirildi. Kulüp başkanı Öztürk, "Avrupa'daki birçok tesisi gezdim, bu kadar kompakt ve ihtiyaçları karşılayabilen bir tesis görmedim. Antalyaspor inşallah bu tesisin de katkısıyla özlenen günlerine dönecek. Bu tesisin yapımında öne çıkan kişi sayın Belediye Başkanımız Menderes Türel oldu. Tesise onun adının verilmesinin doğru olacağını düşünüyorum." dedi. 
TESİSLERDE NELER BULUNUYOR?

Yaklaşık 135 bin metrekarelik alanda 43 milyon 187 bin liralık yatırımla hayata geçirilen tesiste 4 aydınlatmalı çim futbol sahası, 2 mini antrenman sahası, 2 tenis kortu, kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, fizik tedavi ve rehabilitasyon havuzu, konferans salonu, 66 konaklama odası, restoran, oyun salonu, hobi odaları, fitness salonu, SPA, hamam, sauna, jakuzi ve bin 500 kişi kapasiteli tribün bulunuyor.    


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)