comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Hamza Hamzaoğlu: 'Eto'o'yu Galatasaray'a istemiştim ama...'

08 Ocak 2018, Pazartesi 18:41
Hamza Hamzaoğlu: 'Eto'o'yu Galatasaray'a istemiştim ama...'

Antalyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu'ndan Galatasaray, Arda Turan ve Cenk Tosun transferiyle ilgili önemli açıklamalar. 

FutbolArena - Antalyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu sezonun ikinci yarısı öncesi açıklamalarda bulundu. Hamzaoğlu eski takımı Galatasaray ve Fatih Terim ile birlikte, Cenk Tosun'un Everton'a transferini değerlendirdi. Hamzaoğlu, Eto'o transferi hakkında da konuştu. 

A Spor'a konuşan Hamza Hamzaoğlu'nun açıklamalarından önemli kesitler:
"ŞENOL GÜNEŞ'E TEŞEKKÜR ETMEK LAZIM"

Cenk Tosun son 2 yılda inanılmaz bir ivme yakaladı. Doğru bir kulüp, doğru bir antrenör buldu. Şenol Güneş'e de Cenk Tosun'a katkıları için teşekkür etmek lazım. Cenk Tosun bu başarıyı hak etti ve doğru bir takıma transfer oldu. Orada da başarılı olacağına inanıyorum. 

"ARDA TURAN DOĞRU BİR KULÜBE GELDİ"

Arda Turan'ın Türkiye'ye döneceğini tahmin ediyordum. Ya Galatasaray ya da Başakşehir olurdu. Doğru bir kulübe geldi. İnşallah başarılı olur. Başakşehir'e katkı sağlayacağını düşünüyorum. 

"GALATASARAY İLE FARKLI BİR BAĞIMIZ VAR"

Galatasaray, Fatih Terim ile yaşadığı çalkantılı süreci atlatacaktır. Galatasaray bizim kulübümüz. Güzel günler yaşadık ve Galatasaray ile ayrı bir bağımız var. Şu anda Antalyaspor'un teknik direktörüyüm ve ligin ikinci yarısında Galatasaray'a karşı deplasmanda oynayacağız. Hem Fatih hocamla, hem Galatasaray camiasıyla farklı duygular yaşayacağız. 


Galatasaray'ın Eto'o transferi


Hamza Hamzaoğlu son olarak Galatasaray'da çalıştığı dönemde Eto'o transferiyle ilgili önemli bir itirafta bulunurken, o dönem Eto'o'yu Galatasaray'a istemiştim ama sakat olduğu için alamamıştık ifadelerini kullandı. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)