comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Hamza Hamzaoğlu Antalyaspor ile ilk idmanına çıktı: 'Galatasaray'dan oyuncu almıyorum'

04 Ocak 2018, Perşembe 18:50
Hamza Hamzaoğlu Antalyaspor ile ilk idmanına çıktı: 'Galatasaray'dan oyuncu almıyorum'

FutbolArena'nın 1 Ocak'ta duyurduğu anlaşma resmiyete kavuştu. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Antalyaspor ile ilk antrenmanına çıktı.

FutbolArena - Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'da Leonardo Araujo ile yolların ayrılmasının ardından yeni teknik direktör, FutbolArena'nın 1 Ocak'ta duyurduğu gibi Hamza Hamzaoğlu oldu. Kırmızı-beyazlı kulüp, Leonardo sonrası futbol takımı teknik direktörlüğü için Hamzaoğlu ile anlaştı.


 

Antalyaspor'un yeni teknik direktörü kim oldu?


Hamzaoğlu, Antalyaspor'un bugün başlayan devre arası kampında, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde takımın başında ilk antrenmanına çıktı.
Antalyaspor'un yeni teknik direktörü için yarın imza töreni düzenlenebileceği belirtildi.

SÖZLEŞME SÜRESİ BELLİ OLDU

Antalyaspor yönetimi Hamza Hamzaoğlu ile yapılan görüşmede her konuda anlaşma sağladı ve taraflar el sıkıştı. Antalyaspor, Hamza Hamzaoğlu ile 1.5 senelik sözleşme imzalayacak. Kariyerinde Galatasaray ile 3 kupa kazanan tecrübeli teknik direktör, son olarak Osmanlıspor'u çalıştırmıştı.
 

Hamza Hamzaoğlu'nun Antalyaspor'daki ilk sözleri ve transfer açıklaması


Antalyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, yeni yılın ilk gününde Antalyaspor'a geldiğini ve ilk antrenmanına çıktığını söyledi. Antalyaspor'un potansiyeli ve gücü olan bir ekip olduğunun altını çizen Hamzaoğlu, “Biz de Antalyaspor'a katkı vermek için buradayız. Bize inananlara, güvenenlere ve camiaya mahcup olmayız. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya geldik, bundan herkes emin olabilir. Artık gücümüz nereye kadar yeterse biz çalışacağız. Bu takımın iyi şeyler yapacağına inanıyoruz. Bu şehrin daha büyük başarıları yaşayabileceğine inanıyoruz” diye konuştu.

"GALATASARAY'DAN OYUNCU ALMIYORUM"

Devre arası olunca doğal olarak transferin konuşulduğunu dile getiren Hamzaoğlu, “Ben Galatasaray'dan bir sürü oyuncu alıyormuşum. Bunların hiçbirine itibar edilmemesini istiyorum. Bizim tabi ki önceliğimiz oyuncularımızı yakından tanımak. Onlarla birlikte çalışmak. İhtiyaçlarımızın ne kadarını kendi içimizden tamamlayabiliriz bunu görmek istiyoruz. Bunu çözemezsek o zaman transfer yoluna başvuracağız. Öncelikle bizim hedefimiz mevcut kadromuzu en verimli şekilde kullanmaktır” dedi.

"NASRİ KONUSUNDA YÖNETİMİN TAVRI ÖNEMLİ"

Samir Nasri'nin valizini toplayarak Antalya'dan ayrıldığı iddialarına Hamzaoğlu, “Bazı oyuncuların verilmiş izinleri alınmış biletleri vardı. Biz bunları iptal etmedik. Aileleri ile vakit geçirme hakları var. Rahat şekilde buraya gelsinler, ondan sonra ciddi şekilde çalışacağız. Nasri ile ilgili karar yönetim kurulunun tasarrufundadır. Biz sahaya çıkan her oyuncumuza katkı sağlamak için çalışacağız. Yönetimin Nasri ile ilgili alacağı tavır önemli” değerlendirmesini yaptı.

"ÖNCELİĞİMİZ TRANSFER DEĞİL"

Takımla ilgili tespitleri olduğunu fakat ilk önceliklerinin transfer olmadığının altını çizen Hamza Hamzaoğlu, “Öncelikle takımın için ihtiyaçlarımızı karşılayabilir miyiz, performanslarını yukarı çekebilir miyiz. Bunun için çalışacağız. Eksiğimiz olursa çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ligde puan olarak bir hedef belirlemedik. Ama bundan daha iyi yerde olmalıyız. Buna inanıyoruz, olabiliriz. Kadro gücümüz ve camiamız var. Aynı kadro başarı yakaladı. Biz yeniden bu arkadaşlarımızla ciddi çalışmayla Antalyaspor'u hak ettiği yere getireceğiz” ifadelerine yer verdi.

"TEREDDÜT YAŞAMADIM"

Başkan olmamasına rağmen Antalyaspor'a gelmekte bir tereddüt yaşamadığına değinen Hamzaoğlu, “Tesislerin açılışına da geldim. Hazır bir camia var. Umuyorum ki biz doğru kulübe geldik. Biz de Antalyaspor için doğru hocalarızdır. Sözleşme sürecim 1.5 yıl. Bir yönetim yoktu biz gelirken. Yeni gelecek yönetim bizi istemezse sorun çıkarmayacağımızı söyledik. Hiçbir sorun yok. Antalyaspor'a katkı vermek için gedik” sözlerini sarf etti.

Antalyaspor ile ilgili tüm gelişmeleri Antalyaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (25 Şubat 2020)