comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Ersun Yanal'dan serzeniş: 'Yine aynı senaryoyu yaşadık'

08 Mart 2021, Pazartesi 19:28
Ersun Yanal'dan serzeniş: 'Yine aynı senaryoyu yaşadık'

Antalyaspor'un teknik direktörü Ersun Yanal, uzun zamandır maçları kazanmaya yakın oynamalarına rağmen berabere kaldıklarını kaydetti.

FutbolArena - Süper Lig'in 29. haftasında konuk ettiği Kasımpaşa ile 1-1 berabere kalan Fraport TAV Antalyaspor'un teknik direktörü Ersun Yanal, ofansif anlamda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi. Yanal, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, kazanmaya yakın oldukları bir maçtan berabere ayrıldıklarını aktardı.

ERSUN YANAL'DAN ÜST ÜSTE 7. BERABERLİK SERZENİŞİ
"Yine aynı senaryoyu yaşadık. Ofansif gücümüzü daha iyi kullanabiliriz. Bu konuda biraz cömert olmamız ve kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Hücum beceresini güçlendirmeliyiz. Daha iyi olmalıyız. Rakibimizin bizim izin vermemiz sonucu kurduğu sahte üstünlük sırasında çok rahatlıkla pozisyonlar bulabilirdik. Bu üstünlük sırasında gol yedik. Disiplinden hiç kopmadan maçı tamamladık."

"BÜTÜN FUTBOLCULARIM FEDAKARLIK YAPIYOR"

Bütün oyuncuların bu takımın kurulmasında büyük emeği olduğuna dikkati çeken Yanal, "Bütün futbolcularımın bir değeri var. İyi bir takım olma konusunda fedakarlık yapıyorlar. Yeteneklerini birleştirip daha iyi şeyler yapacaklardır." diye konuştu.

KASIMPAŞA CEPHESİNİN AÇIKLAMALARI

Kasımpaşa Teknik Direktörü Fuat Çapa, bekledikleri bir Antalyaspor'u karşılarında gördüklerini dile getirdi.

Kontrollu futbol oynamaya çalıştıklarını vurgulayan Çapa, "Rakibimizin yapacağımız hataları net bir şekilde değerlendireceğini bilerek oynadık. Pozisyon vermeden gol yedik. Girdiğimiz 3-4 net pozisyonu da değerlendiremedik. Bu bizim adımıza üzücü. Son haftalarda Antalyaspor karşısında bu kadar pozisyon bulan tek takımız. Bu pozisyonları bulmak bizim için artı." değerlendirmesinde bulundu.

FUAT ÇAPA: "SESİ ÇOK ÇIKANIN HAKKI DAHA İYİ Mİ KORUNUYOR?"

Ligin son haftalarına yaklaştıklarını anlatan Çapa, şunları kaydetti:

"Sezona nasıl başladığınız değil nerede bitirdiğiniz önemli. Sıralamadaki yere göre başarılı ya da başarısız olduğumuz ölçülür. Son oynadığımız 4-5 karşılaşmaya bakarsak bu takımın kolayca hem hakem camiası hem de spor kamuoyu tarafından güç duruma bırakılması bizi üzüyor. Bizim saha kenarındaki duruşumuzla ilgili güzel şeyler söyleniyor. Keşke biz de sahada yönetenler için söyleyebilmiş olsaydık. Sesi çok çıkanın hakkı daha iyi mi korunuyor? Bunu mu yapmamız gerekiyor. Bunu biz de çok kolaylıkla yapabiliriz. Kulüp olarak bir duruşumuz var. Bunu bozmak istemiyoruz. Sadece futbol konuşsak çok güzel olacak. Eksikliklerimize odaklanmamız gerekirken başka şeylere odaklanmak zorunda kalıyoruz." (AA)

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"