comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor'un İzmir Marşı açıklamasına bir tepki de CHP'den!

08 Mayıs 2018, Salı 18:22
Antalyaspor'un İzmir Marşı açıklamasına bir tepki de CHP'den!

Antalyaspor yönetiminin Gençlerbirliği maçının ardından İzmir Marşı açıklamasına tepkiler çığ gibi büyüyor. 

FutbolArena - Süper Lig 32. haftasında deplasmanda Gençlerbirliği'ni 1-0 mağlup eden Antalyaspor'da yönetimin İzmir Marşı hakkında yaptığı açıklamaya tepkiler devam ediyor. Antalyaspor'un İzmir Marşı açıklamasına bir tepki de CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak'tan geldi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalyaspor yönetiminin İzmir Marşı açıklamasına tepki gösterdi. CNN Türk'ün haberine göre, Antalyaspor'un açıklamasına tepki gösteren Çetin Osman Budak,  "Siz isteseniz de istemeseniz de biz o tribünlerde göğsümüzü gere gere 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa' diye haykırmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 
 

Antalyaspor İzmir Marşı açıklaması


Antalyaspor yönetimi, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Antalyasporumuzu Yönetim Kurulu olarak siyaset üstü bir camia olarak düşünüyor ve her türlü siyasi tartışmanın dışında tutma hassasiyetimizi en yüksek düzeyde sergiliyoruz. Çünkü Antalyasporumuz farklı partilere gönül ve oy vermiş herkesin sevgilisi bir kulüptür. 
Ancak bize her zaman, her yerde destek veren kırmızı-beyaz renklere gönül veren bir kısım taraftarın Gençlerbirliği maçının son dakikalarına doğru ortaya koyduğu bazı tezahüratları, birlik olma ruhuna uygun olmamıştır. Yine Gençlerbirliği maçında bizlerin de çok sevdiği ve milli duygularımızı kabartan, ancak bir siyasi partinin gerek referandumdaki “Hayır” kampanyası sürecinde, gerekse Cumhurbaşkanı adayı tarafından siyasi malzemesi haline dönüştürülmüş bir marşın siyasi tarafgirlikle söylenmesi açıkçası hoş bir davranış değildir." ifadelerini kullandı.
Peki Antalyaspor taraftarları bu maçta hangi tezahuratları yapmıştı?Antalyaspor taraftarları maçın son dakikalarında İzmir Marşı'nı söylerken, uzun yıllardır küme düşme hattındaki takımların söylediği ve "Hükümet düşer, enflasyon düşer, Antalyaspor düşmez" şeklindeki tezahuratı da seslendirdiği görüldü.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"