comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor'un başkanı Cihan Bulut kimdir? Kaç yaşında, mesleği ne?

10 Ocak 2018, Çarşamba 18:52
Antalyaspor'un başkanı Cihan Bulut kimdir? Kaç yaşında, mesleği ne?

Antalyaspor'un yeni başkanı Cihan Bulut seçildi. Süper Lig'de kümede kalma savaşı veren Antalyaspor'da yeni başkan Cihan Bulut kimdir?

FutbolArena - Antalyaspor, Süper Lig'de kümede kalma savaşı verirken bir yandan da ekonomik zorluklarla mücadele etmek zorunda. Antalyaspor'da Ali Şafak Öztürk'ten boşalan koltuğa Cihan Bulut otururken ateşten gömleği giymeyi de kabul etti. Peki Cihan Bulut kimdir? Kaç yaşında, ne iş yapar? Haberimizde okuyabilirsiniz.


Cihan Bulut biyografi


1969 yılında Antalya Muratpaşa'da doğdu. 

Eğitim hayatı sırasıyla İnönü İlköğretim Okulu, Hızır Reis ortaokulu, Antalya Lisesi ve Çağlayan lisesiyle devam etti. 
Lise biter bitmez aile Şirketi olan Yörükoğlusüt A.Ş'de üretimin bölümünde işçi olarak göreve başladı. Aile şirketleri olmasına rağmen şirketlerinin bütün bölümlerinde görev aldı. Bu çalışmalar neticesinde 1990 yıllarda şirkette yönetici olarak atandı. Departman bölüm şefi olarak başladığı yöneticilik görevine daha sonra sırasıyla, satış müdürlüğü, finans müdürlüğü, genel müdürlük ve Ceo'luk görevlerinde bulundu. 

Ceo'luk görevi sırasında ekibiyle birlikte Yörükoğlu Süt. A.Ş'nin Türkiye'nin ilk 500 firması arasına girmesini sağladılar. Bu arada Yörükoğlusüt A.Ş Türkiye'nin birçok yerinde tanınan bir markaya dönüştü. Çalışma hayatı devam ederken eksik kalan üniversite eğitimini Azarbeycan Devlet Üniversitesinden İşletme Finans Bölümünden mezun olarak tamamladı. 

Bir Antalya sevdalısı olarak 2000'li yılların başından 2010 yılına kadar Kaleiçi Rotary Derneği üyesi olarak birçok sosyal faaliyetlerde bulundu. 

2003 Yılında Ak Parti'de siyasete atıldı. Sosyal işlerden sorumlu il başkan yardımcısı olarak başladığı siyasi hayatı 2004 Yılında Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak devam etti. 

2004- 2005 döneminde Antalyaspor Külup Başkanlığı görevinde bulundu. 

2009 yılında yeniden Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye meclis üyeliği görevlerine seçildi. Hâlihazır bu görevlerini yürütmektedir. 

Mukaddes Bulut'la 1996 Yılında başlayan hayat arkadaşlığından Furkan ve Doğukan isimli iki erkek çocuğu varlığıyla devam etmektedir. Bir sanayici olarak aynı zamanda ATSO Meclis üyeliği ve Organize Sanayi Müteşebbis Üyeliği görevleri yürütmektedir. 

Antalyaspor ile ilgili tüm gelişmeleri Antalyaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE NELER YAŞANDI?

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"