comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor'da Rıza Çalımbay'a Mehmet Demirkol tepkisi

14 Ağustos 2017, Pazartesi 11:45
Antalyaspor'da Rıza Çalımbay'a Mehmet Demirkol tepkisi

Antalyaspor'da teknik direktör Rıza Çalımbay'ın Beşiktaş karşısında takıma oynattığı futbolla ilgili Mehmet Demirkol'dan eleştiri geldi.

FutbolArena - Beşiktaş ile Antalyaspor arasında oynanan maçın ardından Rıza Çalımbay'ın hakem Cüneyt Çakır'a tepki göstermesiyle ilgili Mehmet Demirkol'dan eleştiri geldi. Antalyaspor'un oyun sistemini eleştiren Mehmet Demirkol, Rıza Çalımbay'ın takımının oynadığı oyunu sorgulaması gerektiğini söyledi.
 

Mehmet Demirkol'dan Rıza Çalımbay'a eleştiri


NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi programında konuşan Mehmet Demirkol, "Rıza Çalımbay futbolu iyi bilir. Peki bana şunu anlatsın; neden 5 tane oyuncuya adam adama savunma yaptırıyor? Kazandığın her topu uzun oynatacaksan bunun adı futbol değil. Antalya iyi takım ama neden oynamıyorsun? Oynat. Biz bu oyun tarzlarını bırakmalıyız. Böyle bir oyunu hakemler de yönetemez. Çünkü oyun oynamaya çalışmıyorsun. Evet penaltı değil, ama sen ilk 45 dakika boyunca ne oynadın?" dedi.
 

Beşiktaş - Antalyaspor maçı Rıza Çalımbay'ın açıklamaları


Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş maçının ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "Ben Cüneyt Çakır'ı çözemedim. Bana mı kastı var, başka bir şey mi var anlamıyorum. Ben böyle bir penaltı görmedim. Beşiktaş'ın zaten böyle şeylere ihtiyacı yok. Benim takıldığım şey penaltıda verilen faul. Cüneyt Çakır gibi bir hakemin bunları es geçmemesi gerekiyordu" diye konuştu. 

Çalımbay son olarak takımın durumu hakkında ise "Eksik arkadaşların olması bizi kötü oyuna gitti. Onun dışında memnunum. İki üç hafta sonra istediğimiz yere geleceğiz." ifadelerini kullandı. 
Kırmızı Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Antalyaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.