comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor'da Rıza Çalımbay istifa etti iddiası

18 Eylül 2017, Pazartesi 17:31
Antalyaspor'da Rıza Çalımbay istifa etti iddiası

Antalyaspor'da üst üste alınan kötü sonuçlar ve takım içerisinde giderilemeyen sorunlardan dolayı teknik direktör Rıza Çalımbay'ın görevinden istifa ettiği öne sürüldü. 

FutbolArena - Antalyaspor'da deprem! Spor Toto Süper Lig 5. haftası itibariyle henüz galibiyet alamayan kırmızı beyazlılarda teknik direktör Rıza Çalımbay'ın görevinden ayrıldığı iddia edildi. 


Antalyaspor'da Rıza Çalımbay ayrıldı mı?


Spor Toto Süper Lig 5. haftasında Kayserispor'a mağlup olarak henüz galibiyet yüzü göremeyen Antalyaspor'da teknik direktör Rıza Çalımbay, özellikle Eto'o'nun yönetimle yaşadığı problemlerin takıma zarar verdiğini söylemişti. Üst üste alınan kötü sonuçlar ve takım içindeki denge ile huzuru sağlamakta zorlanan Rıza Çalımbay'ın bundan böyle faydalı olamayacağını düşündüğü için görevinden ayrıldığı öne sürüldü. 

KAYSERİSPOR MAÇINDAN SONRA SİNYALİNİ VERMİŞTİ
Hatırlanacağı üzere Antalyaspor ligin 5. haftasında Kayserispor'a 2-0 mağlup olduktan sonra teknik direktör Rıza Çalımbay yaptığı açıklamada, "Takıma zarar veren arkadaşlar var. Bu böyle gitmez. Radikal kararlar almak zorundayız. Uyarı olur, kadro dışı olur." ifadelerini kullanmıştı. 
 

Antalyaspor'da Rıza Çalımbay'dan basına Nasri tepkisi


Hatırlanacağı üzere Nasri'nin sakatlığından dolayı Galatasaray maçından sonraki ilk antrenmana çıkmamasına rağmen basında çıktı diye haber yapılmasına tepki gösteren Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay,Ben bir kere her şeye açık olan bir insanım futbolculu ve antrenörlük hayatımda hiç bir zaman antrenmanı basına kapatmadım. Yaptıklarım suiistimal edildiği zaman gerekeni yaparım. Bizim takımımıza zarar veren ve yanlış olan şeyler olduğu zaman gerekeni yaparım. Nasri sakat antrenmana çıkmıyor ama adam antrenmana çıktı diye yazıyorlar. Arkadaşım unu nasıl yazıyorsunuz. Böyle bir şey olduğu zaman tepki gösteririm. Adam sabah gelmiş tedavi olmuş ve gitmiş. Antrenmana çıktı diye haber yaptıkları zaman böyle olmaz. Benim en üzüldüğüm konu buydu. Antrenmanda teknik direktör olarak gerekli neyse onu yaptım. Nasri yeni gelmiş bizi yanlış anlamış olabilir. Orada bir uyarıydı. Oradaki durum gitti gitti uzadı. Antrenmana çıkmayan arkadaşımıza antrenmana çıktı diye haber yapıldı. Onun için dikkat edilirse bizde dikkat ederiz. Ben işimi çok seviyorum. İşimim gerekeni neyse onu yapıyorum. Antrenman kapatma diye bir şey yok. Her zaman gelebilirsiniz” dedi.

Kırmızı Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Antalyaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.