comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor'da Rıza Çalımbay dönemi sona erdi

18 Eylül 2017, Pazartesi 19:59
Antalyaspor'da Rıza Çalımbay dönemi sona erdi

Antalyaspor'da ligde alınan üst üste başarısız sonuçların ardından teknik direktör Rıza Çalımbay ile yollar ayrıldı. 

FutbolArena - Antalyaspor'da Rıza Çalımbay dönemi resmen sona erdi. Spor Toto Süper Lig 5. haftasında Kayserispor karşısında alınan 2-0'lık mağlubiyetin ardından Antalyaspor yönetimi bir araya gelerek Rıza Çalımbay'ın görevine son verme kararı aldı. 
 

Antalyaspor'da teknik direktör Rıza Çalımbay ayrıldı mı?


Spor Toto Süper Lig 5. haftasında Antalyaspor, Kayserispor'a deplasmanda 2-0 mağlup olduktan sonra yönetim sezon başında yapılan onca transfere rağmen üst üste alınan başarısız sonuçların ardından teknik direktör Rıza Çalımbay'ın görevine son verme kararı aldı. Özellikle yeni transfer Samir Nasri'nin gelişinden sonra yıldız futbolcuyla sorunlar yaşadığı iddia edilen Rıza Çalımbay'ın, yıldız futbolcuları yönetme konusunda sıkıntı yaşadığı yorumlanmıştı. 
 

Antalyaspor'da yeni teknik direktör kim olacak?


Antalyaspor, Spor Toto Süper Lig 5. haftasında Kayserispor'a 2-0 mağlup olarak 3 puanda kaldı. Sezon başında kurulan maliyetli kadroya rağmen Rıza Çalımbay yönetiminde henüz beklenen futbolu oynayamayan ve galibiyetle tanışamayan Antalyaspor'da yönetim kariyerli yabancı hoca arayışlarına başladı. Rıza Çalımbay'ın görevine son veren Antalyaspor yönetimi yeni teknik direktör konusunda kariyerli bir yabancı hocayı tercih ediyor. 


 

Antalyaspor'da hangi futbolcu kadro dışı kalacak?


Rıza Çalımbay, Kayserispor mağlubiyetinin ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "
Bazı arkadaşlarımızın takıma zarar verecek şeyler yapması da hoş değil. Herkes bu takımda para kazanıyor ve karşılığını vermeli. Uyarı olur, farklı bir şey olur ama radikal kararlar da alacağız. Biz iyi takımız ama bazı arkadaşlarımızın sorumluluk alması ve bu işi ciddiye alması gerekiyor. Eğer bu şekilde oldu mu, başarılı olamayız."  ifadelerini kullandı. 
 

Antalyaspor'da Rıza Çalımbay'dan basına Nasri tepkisi


Hatırlanacağı üzere Nasri'nin sakatlığından dolayı Galatasaray maçından sonraki ilk antrenmana çıkmamasına rağmen basında çıktı diye haber yapılmasına tepki gösteren Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay,Ben bir kere her şeye açık olan bir insanım futbolculu ve antrenörlük hayatımda hiç bir zaman antrenmanı basına kapatmadım. Yaptıklarım suiistimal edildiği zaman gerekeni yaparım. Bizim takımımıza zarar veren ve yanlış olan şeyler olduğu zaman gerekeni yaparım. Nasri sakat antrenmana çıkmıyor ama adam antrenmana çıktı diye yazıyorlar. Arkadaşım unu nasıl yazıyorsunuz. Böyle bir şey olduğu zaman tepki gösteririm. Adam sabah gelmiş tedavi olmuş ve gitmiş. Antrenmana çıktı diye haber yaptıkları zaman böyle olmaz. Benim en üzüldüğüm konu buydu. Antrenmanda teknik direktör olarak gerekli neyse onu yaptım. Nasri yeni gelmiş bizi yanlış anlamış olabilir. Orada bir uyarıydı. Oradaki durum gitti gitti uzadı. Antrenmana çıkmayan arkadaşımıza antrenmana çıktı diye haber yapıldı. Onun için dikkat edilirse bizde dikkat ederiz. Ben işimi çok seviyorum. İşimim gerekeni neyse onu yapıyorum. Antrenman kapatma diye bir şey yok. Her zaman gelebilirsiniz” dedi.
Kırmızı Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Antalyaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.