comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor'da flaş gelişme! Samuel Eto takımdan ayrılıyor

21 Eylül 2017, Perşembe 11:13
Antalyaspor'da flaş gelişme! Samuel Eto takımdan ayrılıyor

Antalyaspor'da sular durulmuyor. Rıza Çalımbay'dan sonra takımın yıldız ismi Samuel Eto'da takımdan ayrılmaya hazırlanıyor.

FutbolArena - Antalyaspor'da sular durulmuyor. Akdeni ekibinde geçtiğimiz günlerde teknik direktör Rıza Çalımbay'ın istifasının ardından bir depremde Samuel Eto'da yaşanıyor. Kamerunlu yıldız oyuncu takımdan ayrılma kararı aldı. 


Antalyaspor'da Samuel Eto ayrılık kararı aldı


Antalyaspor'da sular durulmuyor. Fotomaç Gazetesi'nde yer alan habere göre Kamerunlu Dünyca ünlü yıldız Samuel Eto, Rıza Çalımbay'dan sonra takımdan ayrılma kararı aldı. Geride kalan 5 haftada 3 puan toplayan ve ligin dibine demir atan Antalyaspor'da fatura Rıza Çalımbay'a kesildi ve yollar ayrıldı. Nasri'nin transferinden sonra bir türlü eski havasını yakalayamayan kırmızılı-beyazlı ekipte ise şok bir gelişme daha yaşandı. 39 golle Antalyaspor tarihinin en golcü ismi olan ve Rıza Çalımbay'a 'baba' diye hitap eden Eto'o takımdan ayrılma kararı aldı!

SORUN YENİ SÖZLEŞME
Antalyaspor'la olan sözleşmesi sona erecek ve yıllık 4 millyon Euro garanti ücret alan Kamerunlu oyuncunun takımdan ayrılma kararı almasındaki en büyük etkenin ise Samir Nasri olduğu belirtildi. Antalyaspor yönetiminin Samir Nasri'ye başarı bonuslarıyla birlikte yıllık yaklaşık 7 milyon Euro ödeyecek olması ve kendisine yeni sözleşme önerilmemesi üzerine Eto'o'nun isyan bayrağını çektiği ve devre arasında takımdan ayrılacağı öğrenildi.

TARİHİ BAŞARIDAKİ İKİ ÖNEMLİ İSİMDEN SONRA ANTALYASPOR

Eto'o'nun da takımdan ayrılmasından sonra Antalyaspor'un nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu. Zira kırmızılı-beylazlı ekibin tarihinin en başarılı dönemini yaşatan isimlerin başında Rıza Çalımbay ve Eto'o geliyordu.
 

Samuel Eto'dan Rıza Çalımbay'a Instagram'dan veda paylaşımı


"Merhaba baba; dün basında gördüğüm haberlerde üzülerek, takımdan ayrıldığını öğrendim. Birlikte Çalıştığımız tüm bu zaman zarfında seninle çalışmak benim için bir zevkti. Takımımız çok zor bir dönemden geçerken geldin ve kendi hakettiğimiz seviyemize gelmemizi sağladın. Senin önderliğinde, takım olarak Antalyaspor tarihinin en büyük başarısına imza attık. Tüm bunlar için sana; takımımız ve kendi adıma teşekkür ediyor, devam edecek olan profesyonel hayatında tüm kalbimle başarılar diliyorum.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.