comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor'da deprem! Ali Şafak Öztürk'ten sonra o da ayrıldı!

06 Aralık 2017, Çarşamba 22:02
Antalyaspor'da deprem! Ali Şafak Öztürk'ten sonra o da ayrıldı!

Transfer döneminin yıldızlarından Antalyaspor'da Süper Lig'de alınan başarısız sonuçlar sonrası büyük bir deprem yaşanıyor. 

FutbolArena - Antalyaspor'da deprem! Süper Lig'de bu sezon başında yapılan transferlere rağmen başarısız sonuçlar alan kırmızı beyazlılar, Rıza Çalımbay ile yolları ayırdıktan sonra takımın başına Leonardo'yu getirdi. Ancak geçtiğimiz günlerde Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün destek bulamadıkları gerekçesiyle olağanüstü seçim kararı almasının ardından takımda yeni bir deprem daha yaşandı. 


Antalyaspor'da Leonardo görevinden ayrıldı mı?


Antalyaspor'da kulüp başkanı Ali Şafak Öztürk'ün olağanüstü seçim kararı almasının ardından teknik direktör Leonardo'nun da görevinden ayrıldığı iddia edildi. İtalyan gazeteci Di Marzio, Ali Şafak Öztürk'ün takımın başına getirdiği ve onun vizyonundan etkilenerek bu göreve geldiğini söyleyen Leonardo'nun, Ali Şafak Öztürk'ün ayrılık kararı sonrası görevden ayrıldı. İtalyan gazeteci kısa süre içerisinde resmi açıklamanın yapılacağını söyledi. 


Antalyaspor'da Ali Şafak Öztürk bırakıyor mu?


Antalyaspor'da kulüp başkanı Ali Şafak Öztürk geçtiğimiz haftalarda düzenlediği basın toplantısında yeterince destek göremediklerini ve olağanüstü seçim kararı aldıklarını açıklamıştı. 

AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE:
Göreve ilk başladığımızda bırakmak istediğimizi ifade ettik. Bir ay içerisinde bu oldu. İlgililere göreve devam etmemizin Antalyaspor'un geçmişten gelen borçların ödenmesi hedeflerin sağlanması açısından gelir getirici projeler üretileceğini ifade ettiler biz de inandık göreve devam ettik. Bu projeler üzerine çalışmaya başladık. Çok sayıda proje geliştirdik. Projeler sonuca gidecek diye beklerken zaman Antalyaspor'un aleyhine yapılan krediler ile çok sayıda kurum ile olan sorunları ortadan kaldırdık. Birikmiş hukuki itilafları çözmek suretiyle Antalyaspor'u UEFA lisansı alan kulüp haline getirdik. Bozulmuş finansal düzeni onararak tüm ödemeleri zamanında yapan kulüp haline getirdik.

SEÇİMLİ GENEL KURUL DÜŞÜNÜYORUZ

Bir yıldır yürütülen projenin meyvelerini Antalyaspor ve amatör spor branşları alacak derken firma ile güçlü Antalyaspor için büyük bir adım attık derken birim fiyatı meclis kararıyla düşürüldü. Yarı yarıya düşürüldü. Moloz işini biraz daha üzerine değinmek istiyorum. Antalyaspor'un geleceğini kurtaracak bir projeydi. 2046 yılına kadar imzalanmıştı. Ortalama beklentimiz senede 25 milyon TL olacak bir projeydi. Antalyaspor'a getirisi. Bu sene içinde yaptığımız yatırımları mantıklı hale getirecek bir projeydi. Bize verilen sözde buydu. Biz de bu sözü yerine getirerek halletmiş olacaktık. Yatırımcı firma ile anlaşma imzalandı. Bundan sonra bu rakam düştü. 25 milyonun, 18 milyonu da garanti olmak üzere anlaşılmıştı. Ne olursa olsun bu gelir gelecekti. Bu özellikle birim fiyatının düşürülmesi yatırımcılar için bütün mantığı ortadan kaldırıyor. Hem alacaklar üzerine Antalyaspor'un kazanacağı parayı çok düşük hale getiriyor ve yatırımcı için de bu sene için garanti vermesini ve gelecek yıllara bir garanti vermesini imkansız hale getiriyor. Gerek bu proje ve diğer projelerde sonuca ulaşılamaması, ulaşılanın da bir an da ortadan kaldırılmasının altında yatan sebepleri anlamakta güçlük çekiyoruz. Özellikle her platformda Antalyaspor'a biz bir şeyler katmaya geldik. Bunun için çalışıyoruz ve söyleminden yola çıkarak biz buraya vermeye geldik, bizim alacağımız isim itibar değil. Bu kulübü Türkiye'nin daha büyük kulüpleriyle boy ölçüştürüyoruz. Avrupa'da nasıl oynatırız amacıyla geldik. Bu son hamle Antalyaspor'un başarılı olmamasının düşündürüldüğünü ortaya çıkıyor. 

Kırmızı Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Antalyaspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (22 Ekim 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.