comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor'da Ali Şafak Öztürk'ten Rıza Çalımbay ve Eto'o itirafları

28 Eylül 2017, Perşembe 18:31
Antalyaspor'da Ali Şafak Öztürk'ten Rıza Çalımbay ve Eto'o itirafları

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, yeni teknik direktör Leonardo'nun imza töreninde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Antalyaspor, Rıza Çalımbay ile yollarını ayırılmasının ardından Brezilyalı Teknik Direktör Leonardo ile Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde 2 yıllık sözleşme imzaladı. İmza törenine Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 

Ali Şafak Öztürk'ten Rıza Çalımbay ve Samuel Eto'o açıklamaları


Bugün itibariyle yeni hocayla 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını ifade eden Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, “Leonardo ile 1 haftadır iletişim halindeyiz ve kulübümüze çok şey katacağına inanıyoruz. Bu süre içerisinde yeni hoca kararı çok önemliydi. Genç vizyonu olan, ama aynı zamanda hedefleri olan, aç hala doymamış, aynı zaman enternasyonal olan biri, kendisi 6 dil konuşuyor. Kariyeri güçlü olan, hem hocalık hem oyuncu olarak çok güçlü bir isim. Sportif direktörlük yapmış olması güçlü bir artı. Kulüp yapısını biliyor. Ben kulübümüze çok büyük katlıları olacağına inanıyorum” dedi.

"RIZA HOCA BEKLENTİLERİN ALTINDA KALDI"
İlk 5 haftada Rıza Çalımbay ile yolların ayrılmasının doğru olup olmadığıyla ilgili soruya Başkan Öztürk, “Geçen senede Rıza hocamızın emeği var ki en iyi sezonu yaşadık. Bu sene beklentilerin altında ve farklı nedenlerden dolayı yol ayrımına gittik. Daha fazla bekleyerek daha iyi olacağını düşünseydik yolları ayırma kararı almazdık. Farklılığın ihtiyaç olduğunu düşündük ve buna göre de bir aksiyon aldık. Geçen sene de benzer bir aksiyon almıştık. Geçen seneki hocamız da gayet iyi bir hocaydı. Futbolda dün yok, bugün ve yarın var. Geçmişte olanları değiştiremezsiniz. Rıza hoca çok büyük emek vermiştir. Antalyaspor tarihine altın harflerle ismini yazdırmıştır. Bugünkü şartlar farklı, eldeki oyuncular gitmek istediğimiz yerlerde farklılıklar var. Elimizden gelen en iyi seçeneği yapmak istedik. Taraftarımız bize geçen seneden dolayı güvensin bu sene de doğru olanı yaptık” diye konuştu

"ETO'O İÇİN ALINAN BİR TRANSFER KARARI YOK"

Eto'o'yla ilgili çıkan transfer ile ilgili soruya Başkan Ali Şafak Öztürk, şu şekilde cevap verdi:
“Bu süreç uzun bir süreç. Futbolcu takımın bir parçası, takımın kaptanı. Teknik ekipte işine ısındıktan sonra, gelecek planlaması yapılacak. Bu durum sadece Eto'o için değil, bütün takım için yapılacak. Bu da yapılınca fikir birliğiyle bir karar birliğine varmayı düşünüyoruz. Yönetim olarak Eto'o için aldığımız bir karar yok. Antalyaspor'un futbolcusu ve kaptanıdır. Emeği çok olmuştur. Biz bunu böyle hatırlamak istiyoruz. Gelecekle ilgili bir planlamamız oluşmadı. Göztepe ile ilgili bize gelen bir teklif yok.”

Antalya ekibinde yaşanan son dakika gelişmelerini Antalyaspor Haberleri özel sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)